Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/velki-hraci-masivne-nakupuju-do-ktorych-kryptomien-investovali/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Veľkí hráči masívne nakupujú.

Zdá sa, že sme svedkami akumulačného procesu veľkých hráčov, ktorí za posledné obdobie investovali do mnohých altcoinov a rozšírili tak svoje portfólia. Týmto investorom sa podarilo nakúpiť kryptomeny v hodnote až 400 miliónov dolárov. Pozrime sa na jednu konkrétnu a známu ethereovú veľrybu a jej nákupy.

Ide o investora nazývaného bonobo. Podľa údajov WhaleStats naakumuloval kryptomeny v hodnote 14 miliónov dolárov iba za niekoľko dní. Čo však konkrétne nakupoval?

Nákupy sa týkali predovšetkým kryptomeny MATIC, ktorú veľryba kúpila najprv za sumu 1,1 milióna dolárov a následne za 1,9 milióna. Ďalšou kryptomenou bol token SAND, ktorý veľryba nahromadila v hodnote 2,2 milióna dolárov a získala tak 1,65 milióna tokenov.

Okrem kryptomien sa investor zameral na nákupy NFT kolekcie Bored Ape Yacht Club. Podarilo sa mu nahromadiť 199 999 tokenov APE v hodnote 1,3 milióna dolárov. Ďalej pokračoval v nákupe tokenu FTT v hodnote 6,3 milióna dolárov, čo predstavovalo zhruba 203 000 tokenov FTT. Následne sa veľryba rozhodla nakúpiť ďalších 90 000 FTT tokenov v hodnote 2,4 milióna dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Glassnode: súčasný rast Bitcoinu je pasca!

Veľryba naakumulovala 559 miliónov

Celkový nárast peňaženky veľryby bonobo od začiatku júla robí 130 miliónov dolárov a aktuálne dosahuje portfólio v hodnote až 559 miliónov dolárov. Zaujímavosťou je, že najväčšie zastúpenie v peňaženke má stablecoin USDC a USDT, pričom za nimi nasledujú kryptomeny APE a AAVE.

Zdá sa, že aktivita veľrýb môže prispieť k celkovej zmene negatívneho sentimentu na trhu s kryptomenami, no hovoriť o definitívnej fáze akumulácie je stále priskoro. Podľa on-chain dát, ktoré sme nedávno zdieľali, sa dokonca počet transakcií Etherea rapídne krátkodobo zvýšil, čo tiež potvrdzuje pozitívny sentiment.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 hlavných dôvodov, ktoré naznačujú veľký rast Etherea

The post Veľkí hráči masívne nakupujú. Do ktorých kryptomien investovali? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.