Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/v-europskej-centralnej-banke-opisuju-kryptomeny-ako-ponziho-schemu-a-veria-ze-kryptobublina-coskoro-praskne/ a autorom článku je . Tento článok je iba kópia originálneho článku.

V ECB opísali kryptomeny ako „Ponziho schému"!

Člen výkonnej rady Európskej centrálnej banky Fabio Panetta vyzval vlády na nové globálne štandardy na reguláciu kryptomenových aktív. Navrhol tiež, že by mohli byť zdaňované prísnejšie vzhľadom na ich vysokú spotrebu energie. Kryptomeny taktiež prirovnal k Ponziho schéme.

Fabio Panetta je taliansky ekonóm, bývalý generálny riaditeľ talianskej centrálnej banky a od 1. januára 2020 je členom výkonnej rady Európskej centrálnej banky. Je zodpovedný za medzinárodné a európske ekonomické vzťahy, infraštruktúru trhu a medzinárodné platby.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP dôvody, prečo Bitcoin dokáže nahradiť súčasný platobný systém – časť 1.

Panetta z ECB nemá v láske kryptomeny

Panetta uviedol, že kryptomenové aktíva sú škodlivé pre spoločnosť a nemajú žiadnu sociálnu alebo ekonomickú hodnotu.

Kryptomenové aktíva sú špekulatívne aktíva, ktoré môžu spôsobiť spoločnosti značné škody. Svoju hodnotu majú najmä vďaka chamtivosti, spoliehajú sa jeden na druhého a majú akúsi nádej, že tento ekosystém bude bez prekážok pokračovať,“ povedal Panetta.

Táto bublina však môže prasknúť. Stačí to porovnať s Ponziho schémou. Vidím tu rovnakú dynamiku ako to bolo s rizikovými hypotékami, ktoré spôsobili finančnú krízu v roku 2008,“ tvrdí taliansky ekonóm.

V súčasnosti je čas zabezpečiť, aby sa kryptomeny používali len v rámci jasných, regulovaných systémov a na účely, ktoré pridávajú skutočnú hodnotu spoločnosti, a aby sa predišlo nezákonnému riskovaniu,“ dodáva Panetta.

Fabio Panetta je jedným z najväčších zástancov vydávania digitálneho eura zo strany ECB. Ide najmä o to, aby digitálna mena centrálnej banky odvrátila potrebu stablecoinov v súkromnom sektore, ako je napríklad Tether.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Pozícia talianskeho ekonóma je jasná

Pripomíname, že Tether čelil súdnemu konaniu a Panetta varoval, že držitelia, ktorí sa náhle snažia predať svoje aktíva, by mohli spôsobiť „turbulencie na trhu“.

Ďalej tvrdí, že kryptomenové aktíva sú príliš nestabilné a prevody trvajú príliš dlho na to, aby boli užitočné ako forma peňazí. Taktiež sú podľa neho potenciálnym prostriedkom na obchádzanie finančných sankcií a môžu tiež uškodiť investorom.

Vyzval teda inštitúcie, aby sa kryptomenové aktíva zdaňovali. Najväčšie dane navrhuje pre tie, ktoré sú najmenej ekologické, čím mieri na energeticky náročný mechanizmus Proof-Of-Work.

Nakoniec požaduje, ako sa rozšírili normy na boj proti praniu špinavých peňazí vrátane platieb typu „peer-to-peer“, o ktorom mimochodom v súčasnosti diskutujú zákonodarcovia Európskej únie. Na druhej strane niektorí varujú, že takéto rozhodnutie by mohlo potlačiť inovácie a narušiť súkromie obyvateľov EÚ.

Čítaj ďalej: TOP dôvody, prečo Bitcoin dokáže nahradiť súčasný platobný systém – časť 2.

The post V Eúropskej centrálnej banke opisujú kryptomeny ako Ponziho schému a veria, že „krypto-bublina“ čoskoro praskne! appeared first on KRYPTOMAGAZIN.