Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/top-5-kryptomien-na-ktorych-sa-dalo-slusne-zarobit-v-poslednych-dnoch/ a autorom článku je albert lucansky. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

TOP 5 kryptomien, na ktorých sa dalo slušne zarobiť v posledných dňoch

Máme za sebou ďalší týždeň na trhoch. V dnešnom článku sa opäť pozrieme na TOP 5 kryptomien z rebríčku, ktoré vytvorili za posledných 7 dní najväčšie zisky.

1. Flow (FLOW)

Najviac rastúcou kryptomenou posledných dní je token FLOW. Ide o decentralizovanú a rýchlu sieť, ktorá sa špecializuje na novú generáciu hier a aplikácií. Token FLOW je palivom siete a všetkých aplikácií, ktoré sú súčasťou jeho ekosystému. Kryptomena v poslednej dobe narástla o viac ako 47 % a v čase písania článku sa obchoduje FLOW za 2,73 dolára.

2. Filecoin (FIL)

O raste kryptomeny Filecoin sme vás už informovali v našom predchádzajúcom článku. V súčasnosti je kryptomena jednou z najaktívnejších vzhľadom na aktivitu siete, výšku obchodovaných objemov a záujmu investorov. Len za jeden deň stúpla kapitalizácia kryptomeny o vyše 470 miliónov, ako informoval finančný denník Finbold. Filecoin predstavuje decentralizovaný variant cloudového ukladania dát používateľov v rámci technológie blockchain. Cena kryptomeny narástla 38,31 % za posledných 7 dní a v čase písania článku sa obchoduje za 8,17 dolára.

TOP 5 kryptomien, ktoré rástli za posledných 7 dní.
TOP 5 kryptomien, ktoré rástli za posledných 7 dní. Zdroj: Coinmarketcap

3. Optimism (OP)

Na rast kryptomeny Optimism sme vás tiež  upozornili koncom júla. Kryptomena v tom čase narástla o vyše 120 %. Ako sme uviedli v článku, ide o blockchain druhej vrstvy na báze Etherea, ktorý ťaží z bezpečnosti siete Ethereum a pomáha ďalej rozširovať jej ekosystém. Rast tokenu OP sa nezastavil a za posledných 7 dní token ďalej rástol a pripísal si zisk 30,2 %. V súčasnosti sa obchoduje za 1,9 dolára a nachádza sa na 90. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: TOP 5 kryptomien na tento mesiac, do ktorých sa oplatí investovať

4. Trust Wallet Token (TWT)

Na 4. mieste sa umiestnil token známej kryptomenovej peňaženky Trust Wallet, ktorá sa nedávno stala terčom hacku (viac v článku tu). Ten pripravil tisíce používateľov o kryptomenu Solana. Token TWT beží na sieti Binance Smart Chain (BEP-20) a svojim držiteľom poskytuje benefity, ktoré si môžu uplatniť pri využívaní peňaženky Trust Wallet. Výhody zahŕňajú zľavy na nákup kryptomien v aplikácii či hlasovanie o návrhoch aktualizácií peňaženky. TWT vyrástol nedávno o 23,17 % a obchoduje sa za 1,20 dolára.

5. Holo (HOT)

Poslednou kryptomenou je token HOT. Ide o kryptomenu, ktorá sa špecializuje na hosťovanie decentralizovaných aplikácií v rámci siete Holochain. Podľa portálu Coinmarketcap je cieľom siete vytvoriť most medzi klasickým internetom a aplikáciami, ktoré fungujú na sieti Holochain. Token HOT má plniť platobnú funkciu hostiteľom za ich služby. V čase písania článku sa kryptomena obchoduje za 0,0026  dolára a nedávno narástla o 20,61 %.

Ak vás zaujímajú kryptomeny, ktoré výrazne rástli predchádzajúci týždeň, prečítajte si článok TOP 5 kryptomien, ktoré rástli v posledných dňoch z 22. júla.

The post TOP 5 kryptomien, na ktorých sa dalo slušne zarobiť v posledných dňoch appeared first on KRYPTOMAGAZIN.