Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/zakladatel-blockchainu-terra-uspesne-unika/ a autorom článku je Marek Hamran. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Zakladateľ blockchainu Terra naďalej uniká

Zakladateľ ekosystému Terra stále úspešne uniká pred prenasledovateľmi. Podľa najnovších správ sa údajne podarilo investorom zorganizovať hon na Do Kwona.

Zakladateľ blockchainu Terra uniká

Skupina retailových investorov po celom svete údajne úspešne zorganizovala pátranie po Do Kwonovi, ktorý stojí za založením a následným pádom eminenta stablecoinov Terra. S touto správou prišiel denník Financial Times, ktorý uvádza, že skupina investorov je stále veľmi znepokojená z krachu ekosystému Terra, ktorý sa udial začiatkom roka 2022.

Celkovo sa spojilo až 4 400 investorov, ktorí sú známy pod názvom UST Restitution Group. Pre vypátranie Do Kwona organizujú lety na miesta, kde bola hlásená prítomnosť Do Kwona.

Do Kwon, muž, ktorý pre svoje vlastné obohatenie priniesol tisícom ľudí na celom svete toľko hrôzy a utrpenia, je teraz oficiálne hľadaným utečencom. Veľký deň pre spravodlivosť,” uviedol člen skupiny URG so pseudonymom FatMan

https://platform.twitter.com/widgets.js

Prečítaj si tiež: Životné princípy a zásady úspechu miliardára a zakladateľa burzy Binance Changpeng Zhaoa (1. časť)

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Okrem nespokojných investorov po Do Kwonovi pátra Interpol aj juhokórejské úrady pre podozrenia zo spáchania finančného podvodu. To však nie je všetko. Zakladateľ Terry čelí hromadným žalobám v Singapure a USA.

Člen skupiny UST Restitution Group Kang Hyung-suk v poslednom rozhovore uviedol, že sa presúvajú do Dubaja, kde sa Do Kwon pravdepodobne skrýva.

Nájsť ho by mohlo byť jednoduchšie, ako sa predpokladalo. Chcem naverbovať ďalších ľudí, aby sa aktívne zapojili do pátrania. Šanca, že ho dostaneme v Dubaji, je totiž 50 na 50,“ uviedol Kang Hyung-suk.

Ďalším dôležitým členom tejto organizácie je obchodník známy pod pseudonymom HKTrader. Ten pripravuje hromadnú žalobu na Do Kwona, po ktorom naposledy pátral v Singapure. Podľa posledných informácií by sa Do Kwon mohol nachádzať v Dubaji, Rusku, Azerbajdžane, na Seychelách alebo Mauríciu.

Do Kwon nešetrí vyjadreniami, že pred nikým neuteká. Pred pár dňami dokonca uviedol, že preberá celú zodpovednosť za krach ekosystému Terra v celkovej hodnote 40 miliárd dolárov.

Čítaj ďalej: Wall Street odporúča investovať do značky Mercedes-Benz. Aký je dôvod?

The post Tisíce investorov zorganizovali hon na Do Kwona. Zakladateľ blockchainu Terra úspešne uniká! appeared first on KRYPTOMAGAZIN.