Momentálne je na trhu kryptomien obrovský prepad. Tento stav zapríčinil prienik niekoľkých faktorov. Veľké zásluhy by sme určite mohli pripísať Lunárnemu Novému roku, ktorý s cenou kryptomien každoročne pekne zatrasie.

Každopádne netreba sa zľaknúť! Práve naopak. Dokonale to vystihol britský investor a filantrop John Tepleton: „Doba maximálneho pesimizmu je najlepším časom na nákup a doba maximálneho optimizmu je najlepším časom predať.“

Hľadajte svetlo v tme

Stačí nám pozrieť na grafy kryptomien a je očividné, že práve teraz je najlepší čas kupovať. Otázka je, čo kupovať, keď podľa coinmarketcaom.com je na trhu momentálne 1494 kryptomien.

Na trhu je stále veľa kvalitných kryptomien a technologických projektov, ktorých čas ešte len prichádza a so svojím potenciálom môžu šliapnuť na päty aj svojím veľkým predchodcom. Podobne tomu bude aj v prípade Ethereum vs Lisk. 

Čo ich predurčuje k úspechu

Ethereum je pravdepodobne druhá najznámejšia kryptomena. Ide o decentralizovanú blockchain platformu využívajúcu smart kontrakty. Smart kontrakt je v podstate protokol alebo software slúžiaci k potrvrdeniu kontraktu, logicky ?. Vo svete kryptomien ide o potvrdenie transakcie. V súčasnosti je mnoho kryptomien postavených na Ethereum platforme.

Lisk patrí medzi jednu z najviac podhodnotených kryptomien s enormným potenciálom. Prečo? Lisk rovnako ako Ethereum funguje na princípe smart kontraktov. Má však svoje výhody. Ethereum pri implementácii smart kontraktov využíva programovací jazyk Solidity. Tento jazyk vznikol v roku 2014.

Lisk využíva k implementácií smart kontraktov programovací jazyk javascript – svetovo najpoužívanejší programovací jazyk. Patrí medzi skillset každého schopného programátora. Lisk teda vložil programátorom do rúk nástroj ako vytvárať blockchain projekty jazykom, ktorý im je dobre známy.

Navyše Ethereum využíva k schvaľovaniu transakcií blockchain. Lisk umožňuje využívanie takzvaných sidechains. Predstavte si blockchain ako hlavnú cestu a transakcie ako autá. Ak sa na hlavnej ceste niečo stane, dôjde k zápche a autá sa nepohnú. Čas dopravy/ transakcie sa zvyšuje a zároveň sa zvyšujú aj náklady na jej prevádzku. Ale čo ak by ste mohli využívať vedľajšie cesty k vašej doprave, ktoré sú rovnako rýchle, alebo ešte rýchlejšie. Mohli by ste sa vyhnúť hromadnej zápche…;) 

Bude rok 2018 pre Lisk prelomový?

Očakáva sa, že v nasledujúcom roku bude na platforme Lisk spustených mnoho nových  projektov. Navyše Lisk disponuje rýchlymi transakciami za pomerne nízku cenu oproti jeho predchodcovi Etheru.

Na svetlo sa dostávajú správy o tom, že by Lisk mohol byť nástupcom Ethereum. Dokonca by mohol byť ešte lepším ako je Ethereum. Z pohľadu investora je Lisk potencionálnym adeptom na zveľadenie portfólia. Kúpite ho napríklad priamo na Binance.

Kde sa dvaja bijú tretí vyhráva

Ak sa rozhodnete podporiť tento projekt, kryptomenu Lisk odporúčame držať dlhodobo. Minimálne po obdobie jedného roka. Pre porovnanie si môžete pozrieť vývoj ceny kryptomeny Ethereum, cena lisku bude mať v roku 2018 podobnú stúpajúcu tendenciu.

Ak ste sa rozhodli pre Lisk, ale nákupná cena sa vám zdá privysoká, skúste hodiť očko na Nem. My naň tiež hodíme očko, ale až v ďalšom článku.

V prípade, že nechcete prísť o článok, kde sa pozrieme na kryptomenu NEM, určite dajte like na náš fb fanpage a sledujte náš telegram ?? Klikaj túú!!