Zástup neveriacich Tomášov, neprajníkov a im podobným skeptikov je v každom odvetví podnikania celý rad, siahajúci od nevidím do nevidím. Účelom tohto článku je ukázať, že nákupom a obchodovaním s kryptomenami, môže človek nielen zbohatnúť, ale dokonca sa môže stať aj milionárom. Áno milionárom, zrak vás neklame.

Niekedy k tomu, aby ste znásobili výšku svojich investícií vedie dlhodobá finančná stratégia, inokedy len potrebujete byť v správnej chvíli na správnom mieste a niekomu stačí len kúsok šťastia. Pri investovaní do kryptomien potrebujete asi zo všetkého niečo. V tomto konkrétnom prípade išlo skôr o pozitívnu zhodu náhod.

Ide o prípad Nóra  Kristoffera Kocha, ktorý si zakúpil 5000 Bitcoinov v hodnote 150 nórskych korúm približne 27 dolárov v roku 2009, počas prvého roku existencie Bitcoinu. Urobil tak z dôvodu písania svojej diplomovej práce zameranej na kryptografiu. Kristofer po dopísaní práce na svoje Bitcoiny zabudol, hodnota Bitcoinu však medičasom rástla, zatiaľ  čo Kristoferova investícia bezpečne odpočívala v jeho zašifrovanej Bitcoin peňaženke.

Bitcoin mu pripomenula až mediálna správa o náraste hodnoty jedného tokenu rovnajúcej sa približne 266 dolárom. Celkom dobrá motivácia spomenúť si po 4 rokoch na zabudnuté heslo do zašifrovanej Bitcoin peňaženky, kde mladého zbohatlíka čakalo v prepočte 885 520 dolárov.

Za časť Bitcoinov si mladý šťastlivec kúpil byť v Osle a zvyšok? To už je iný príbeh. Ale súčasná hodnota 5000 BTC ≈ 17 265 000 €. Myslím, že stým už sa dá niečo podniknúť. So sumou 27 € by sme už dnes pri aktuálnom kurze moc vody nenamútili, ale hodnota Bitcoinu bude stále stúpať. Takže ak chcete kúpiť Bitcoin, neváhajte, určite neprerobíte.

Koniec koncov nikto nepozná správny recept ako zbohatnúť a niekedy tie správne ingrediencie pridáva sám život. Každopádne dôležitý je vždy prvý krok, ktorý býva zároveň aj tým najťahším. Zaručiť úspech vám nikto nemôže, ale keď vykročíte, nikdy si nebude vyčítať že ste ostali stáť.