Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/snazite-sa-obchodovat-bitcoin-s-minimalnym-rizikom/ a autorom článku je Marek Hamran. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Ako obchodovať Bitcoin?

V tomto článku si predstavíme jednoduchú opčnú stratégiu, ktorá ukazuje, ako obchodovať Bitcoin s nízkym rizikom.

Ako obchodovať Bitcoin s nízkym rizikom

Profesionálni obchodníci využívajú jednoduchú stratégiu, ktorou dokážu minimalizovať riziko a prípadnú likvidáciu. Ide o obchodovanie s opciami s názvom Iron Condor. Väčšina obchodníkov totiž využíva omnoho známejší spôsob, ktorým je futures. Ten je však výhodný najmä v čase dlhodobého rastu. Problém nastáva, keď príde obdobie korekcie, keď je veľká časť obchodníkov na trhu zlikvidovaná.

Ak máte pred koncom roka v pláne maximalizovať vaše zisky a minimalizovať straty, môžeme využiť túto stratégiu a pridať sa k veľkej časti obchodníkov, ktorí predpokladajú, že sa cena Bitcoinu do konca roka priblíži k úrovni 21 000 dolárov. Potrebujete tak kúpnu opciu, ktorá vám dáva možnosť získať Bitcoin v budúcnosti za pevne stanovenú cenu. Za túto možnosť musíte zaplatiť vopred stanovený poplatok, ktorý je známy pod označením „prémia“. Opačným prípadom je predajná opcia, ktorá vám v budúcnosti umožní predať Bitcoin za pevne stanovenú cenu, čím sa chránite pred poklesom. Z týchto dvoch spomínaných možností sa skladá stratégia Iron Condor.

Opčná stratégia Iron Condor
Opčná stratégia Iron Condor. Zdroj: Deribit Position Builder

Prečítaj si tiež: Čaká Dogecoin raketový rast? Elon Musk ukázal prvé plány pre Twitter 2.0

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ako na to

Uveďme si jednoduchý príklad na základe kontraktov pre 30. december 2022. Obchodníci predpokladajú cieľovú oblasť BTC medzi 18 350 dolárov až 24 000 dolárov. Aby ste mohli vstúpiť do obchodu, musíte predať 2 kontrakty call opciį na 20 000 dolárov a 2 kontrakty na put opcie s cenou 20 000 dolárov. Následne musíte zopakovať tento postup pre opcie s cenou 22 000 dolárov, pričom použijete rovnaký dátum exspirácie. Na to, aby ste sa chránili pred poklesom, musíte nakúpiť ešte 5,8 kontraktu predajnej opcie s cenou 18 000 dolárov. A vo finále je nutné nakúpiť 5,3 kontraktu kúpnej opcie s cenou 24 000 dolárov.

Ak sa bude cena BTC 30. decembra obchodovať v rozmedzí 18 350 až 24 000 dolárov, budete v zisku. Najvyšší možný zisk predstavuje 0,485 BTC, čo je pri aktuálnych cenách približne 7 800 dolárov. Ten získate, ak sa bude cena pohybovať medzi 20 000 až 22 000 dolárov. Ak bude cena BTC v rozmedzí 18 350 až 23 600 dolárov, váš zisk bude 0,10 BTC.

Vaša maximálna strata môže byť 0,103 BTC. Tento prípad by nastal vtedy, ak by sa cena Bitcoinu 30. decembra nachádzala pod úrovňou 18 000 dolárov.

The post Snažíte sa obchodovať Bitcoin s minimálnym rizikom? Táto stratégia vám môže pomôcť appeared first on KRYPTOMAGAZIN.