Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/slovensko-sa-docka-dalsieho-nakupneho-centra-stavia-sa-v-oblubenom-kupelnom-meste/ a autorom článku je Nikola Litvinová. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

V Piešťanoch pribudne ďalšie nákupné centrum

Na Slovensku bude čoskoro o jedno nákupne centrum viac. Investor spustil výstavbu retailového parku s rozlohou takmer 4 000 metrov štvorcových. Nákupne centrum doplní už existujúcu obchodnú zónu vo frekventovanej časti mesta Piešťany. Slováci z blízkeho okolia sa tak môžu tešiť na nové obchody.

Nové nákupné centrum v Piešťanoch

KLM real estate na svojej webstránke informuje o novom projekte výstavby retailového parku. Investor už v novembri začal s realizáciou stavby a jej dokončenie plánuje do augusta 2024. Obchodné centrum s názvom OC Klokan Piešťany II vyrastie neďaleko sídliska N. Teslu v zóne, kde sa nachádza už viacero obchodných prevádzok.

Nákupné centrum vytvorí samostatné priestory pre deviatich obchodníkov. Celková plocha retailového parku bude 3 722 metrov štvorcových. Na vybudovanie tohto obchodného domu developer vynaloží asi 5,2 miliónov eur.

Podobný projekt v Piešťanoch ten istý investor realizoval už v roku 2019. Spoločnosť KLM real estate vtedy vybudovala retailový park OC Piešťany s rozlohou 1 460 metrov štvorcových, ktorá vytvorila priestory pre tri samostatné maloobchodné prevádzky. Obchodný dom stojí na Bratislavskej ulici a developer do neho zainvestoval 2,5 milióna eur.

Retail park v Rimavskej Sobote

O obdobnom projekte investora KLM real estate sme vás informovali len nedávno. Nákupné centrum chce developer postaviť aj v Rimavskej Sobote. Tamojší nákupný park budú tvoriť tri samostatné budovy, jednou z nich bude prevádzka rýchleho občerstvenia McDonald’s. V areáli obchodného centra vznikne aj 206 parkovacích miest.

V Rimavskej Sobote vytvorí nové nákupne centrum asi 80 pracovných miest. „Na zabezpečenie budúcej prevádzky prenajímateľných objektov bude potrebných približne 60 zamestnancov. V prevádzke rýchleho občerstvenia bude zamestnaných 20 pracovníkov,” uvádza investor vo svojom zámere, ktorý aktuálne posudzuje rezort životného prostredia.

binance

97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

Na Slovensku vznikajú nové priestory pre nových predajcov

Retailové parky na Slovensku pribúdajú, pričom ich priestory využívajú predovšetkým diskontné reťazce s ultralacným tovarom. V tomto roku u nás masívne expandoval zahraničný reťazec Action, ktorý za niekoľko mesiacov otvoril až 12 maloobchodných predajní s diskontným tovarom.

Action uvádza, že aj naďalej hľadá ďalšie nové priestory, ktoré by ešte viac zvýšili jeho podiel na slovenskom trhu. „Keďže chceme byť čo najbližšie k našim zákazníkom, neustále hľadáme príležitosti na otvorenie predajní v nových oblastiach a partnerov na spoluprácu.”

Ďalším veľkým maloobchodným hráčom, ktorý pribudne na slovenskom trhu už v budúcom roku, je poľská sieť lacných potravín Biedronka. Tá má potenciál poriadne otriasť naším trhom. ”Slovenský maloobchodný trh už niekoľko rokov nezažil príchod hráča s ambíciou v strednodobom horizonte otvoriť trojciferný počet prevádzok,” uviedol pre Hospodárske noviny šéf Slovenského združenia pre značkové výrobky Ľubomír Tuchscher.

Obchodníci na Slovensku pribúdajú, a tak aj počet nákupných centier narastá. Developerovi KLM real estate sa v posledných rokoch slušne darí. Jeho tržby stúpli z 378 458 eur, ktoré dosiahol v roku 2021, na 2,44 milióna eur v minulom roku. Podľa údajov z Finstatu spoločnosť uzavrela rok 2022 so ziskom 652 282 eur.

Prečítajte si aj: Slovenský bankrot roka? Banky posielajú do dražby farmaceutického giganta

The post Slovensko sa dočká ďalšieho nákupného centra. Stavia sa v obľúbenom kúpeľnom meste appeared first on KRYPTOMAGAZIN.