Skončili kryptomeny nadobro? Prečo tak závratne padá celý trh s kryptomenami. Čo spôsobilo pokles ceny kryptomien. Sú kryptomeny skutočne bublina? Vráti sa kurz kryptomien na pôvodné čísla?

Určite sa mnohým z vás práve teraz v hlave víria podobné otázky. Ak ste do kryptomien investovali, vašim očiam zaiste neuniklo, že hodnota vášho investičného portfólia niekoľko násobne klesla.

Oplatí sa čakať na lepší kurz kryptomien?

Pokiaľ ste v krypto svete už nejáku tú chvíľku, dozaista ste sa už stretli s volatilitou kryptomien. Táto ich špecifická vlastnosť môže niekomu do tváre vytesať vrásky o hĺbke Gordona Ramsayho. Iní, takzvaní „traderi“ z nej vedia vyťažiť maximum. Pre tých, ktorí investovali a ich  investičný horizont sa pohybuje v rozmedzí polrok a vyššie, je dôležité vyhnúť sa zbytočnej panike a nepredávať. Nechcete predsa vyzerať ako Gordon a nič nemôže donekonečna stúpať a nič nemôže donekonečna klesať.

Dôvod klesania kurzu kryptomien?

Začiatkom januára celé toto šialenstvo začalo a kurz kryptomien pomaly klesá. Vo februári a marci sa akoby zázrakom zotavuje. Čo to spôsobuje? Pravdepodobne ste v krypto svete ešte mladá rybka a nikdy ste to nezažili. Ak však zotrváte, je veľká šanca, že podobnú situáciu ešte zažijete.

A dôvod? Viete, ktorý svetadiel si stále drží svoju dominantu vo svete kryptomien. Ak vás napadla Ázia, mali ste pravdu. Koľko sa tam nachádza obyvateľov si ani nemusíme hovoriť. V podstate majú na zodpovednosti prevažný prílev kapitálu do trhu s kryptomenami.

Ako Ázia ovplyvnila ? súčasný kurz kryptomien?

Sme slováci, takže sa v ázijských tradíciách moc nevyznáme. Čo je v tomto prípade určite škoda, pretože by sme vedeli, že podľa kalendára sa blíži Lunárny Nový rok. V Ázii je tento deň niečo ako Štedrý večer u nás. Míňajú sa nekresťanské peniaze na darčeky a dovolenky. Dochádza k masívnym migračným presunom. Na Vianoce si chce každý dopriať kúsok blahobytu. Podľa magazínu Forbes by tento kúsok blahobytu mál tento rok stáť približne 100 biliónov amerických dolárov. A keďže kryptomeny ešte nie sú  integrované do systému nákupu tovarov a služieb v takej značnej miere ako tradičné peniaze, dochádza v tomto období k úbytku trhovej kapitalizácie. Ako môžeme vidieť bolo tomu tak aj po minulé roky.

Pôjde kurz zase hore ? ?

Podľa analýzy grafov zodpovedajúcich tomuto obdobiu v predchádzajúcich rokoch vieme predpokladať, že nastane korekcia kurzu kryptomien. A tento rapídny pokles nám budú pripomínať, iba kvapky studeného potu na čele.

Dôležitá informácia na záver

Ako môžete vidieť na obrázku aj samozvaný krstný otec kryptomien John McAfee má svoj názor na pád kurzu kryptomien.

 

Každopádne teraz nám neostáva nič iba čakať, kým skončí Lunárne novoročné šialenstvo a krivky na grafoch začnú znova stúpať. Dovtedy môžete využiť tieto značné prepady a nakúpiť vaše obľúbené kryptomeny za zlomok ceny.

Pre váš pokoj duše sme pripravili novú Telegram skupinu. Ak už nechcete prichádzať o takéto dôležité informácie, aktuálny pohľad na dianie v oblasti kryptomien a najžhavejšie investičné signály určite sa hneď prihláste a sledujte náš ? Telegram kanál. Klikaj túúú!