Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/robert-kiyosaki-bitcoin-bude-rast-a-trh-nemozno-vinit-za-krach-burzy-ftx/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“, stále považuje investovanie do Bitcoinu za správnu voľbu, a to aj napriek nedávnej korekcii, ktorá bola výsledkom krachu burzy FTX.

Konanie bývalého riaditeľa známej kryptomenovej burzy FTX, Sama Bankmana-Frieda (SBF), nemôže byť podľa Kiyosakiho spájané so samotnými kryptomenami. S hosťom Markom Mossom v relácii Rich Dad Radio Show diskutoval o tom, že Bitcoin aj naďalej čaká svetlá budúcnosť:

„V prípade Bitcoinu som stále optimistický. Bitcoin nepredstavuje to isté, čo Sam Bankman-Fried. On nie je Bitcoin, ale problémom je FTX.“

Po prevalení krachu burzy sa na kryptomeny zvalila lavína kritiky vzhľadom na nedostatočnú bezpečnosť a volatilitu. Bitcoin ale nemôže byť obviňovaný za to, čo spôsobil SBF, rovnako ako nemožno obviňovať striebro, ak sú ETF (fond obchodovaný na burze) so striebrom zlé spravované. Kiyosaki prezradil, že v súčasnosti vlastní značné rezervy striebra aj zlata, ale neobchoduje ich ETF. Taktiež odporučil vlastniť Bitcoin.

Kiyosakiho kniha Bohatý otec, chudobný otec
Kiyosakiho kniha Bohatý otec, chudobný otec. Zdroj: Shutterstock.com/Grower C More

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kiyosaki je investor a nie obchodník

Slávny autor sa ale nesnažil nadľahčiť situáciu a uznal, že krach FTX bol jedným z najväčších podvodov v histórii kryptomenového sektoru. Označil to za Ponziho schému, pričom financovanie FTX záviselo od kúpi schopnosti nových investorov.

Okrem toho považuje súčasný ekonomický stav za najväčšiu bublinu v histórii ľudstva. Trhy s akciami, dlhopismi a nehnuteľnosťami padajú, pričom varuje investorov, aby nakupovali Bitcoin predtým, ako dôjde k najväčšiemu krachu.

Kiyosaki sa tiež podelil o svoj postoj k Bitcoinu, keďže samého seba považuje za bitcoinového investora a nie obchodníka. To znamená, že Bitcoin neobchoduje aktívne, ale verí v jeho budúcnosť a teší sa, keď dosiahne ďalšie dno, aby mohol nakupovať.

Mohlo by ťa zajímať: Dominancia Bitcoinu už nikdy nebude taká vysoká ako kedysi. Prečo?

The post Robert Kiyosaki: Bitcoin bude rásť, za krach burzy FTX nemôžu kryptomeny appeared first on KRYPTOMAGAZIN.