Trh s kryptomenami v poslednom roku prežíva exponenciálny ohňostroj. Svetelná šou, ktorú kryptomeny vytvárajú sa čoraz častejšie stáva predmetom mainstreamových médií. Zvukové efekty nedajú spávať všetkým od bankového sektoru, cez politikov až po nás bežných smrteľníkov. Nikto z nás si nechce predsa nechať ujsť ani kúsok z tohto šialeného predstavenia.

Buťte obozretní

Kryptomeny sa počas svojho vzniku stali najvýnosnejšou investičnou možnosťou v dejinách ľudstva. Je to „bublina“, ktorá nie a nie prasknúť, čo jej dáva právo byť v centre našej pozornosti.

Pri investovaní do kryptomien však treba ostať obozretný. Samozrejme rovnako ako pri každej inej špekulatívnej investícii. Prečo? Trh kryptomien a ich prehnaná popularita otvorili dvere pre mnohých špekulantov, ktorí vytvárajú stále nové kryptomeny s cieľom rýchleho obohatenia sa. Ich kryptomeny nie sú kryptomeny v pravom slova zmysle. Ide len prostriedok ako si naplniť vrecká.

Zmení to rating kryptomien?

Doteraz sa o kryptomenách hovorilo len ako o bubline. Podvodné projekty prišli a odisli zahalené rúškom noci. Bude to tak aj naďalej? Určite stále budú pribúdať aj projekty, ktoré sú len zrkadlom ľudskej chamtivosti. Častokrát by každý z nás potreboval pred seba postaviť zrkadlo, ale to sme už odbočili…

Prvý krát v histórii

Americká ratingová agentúra Weiss sa rozhodla urobiť prvý nezávislý rating kryptomien za účelom pomoci investorom identifikovať naozaj solídne kryptomeny s potenciálom budúceho využitia a bezpečnosti počiatočnej investície.  Finančné ratingy pridajú najvýkonnejším kryptomenám na legitimite.

Tejto pocte sa však nedostane všetkým menám. Nepochybne sa medzi prvé kryptomeny s ratingom zaradí Bitcoin  a budú ho nasledovať altcoiny ako Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Cardano, NEM, Litecoin, Stellar, EOS, IOTA, Dash, NEO, TRON, Monero, Bitcoin Gold…

Ako oddeliť zrno od pliev?

Určite to nebude ako zastarých čias a budú na to potrebovať viac ako bystré oko. Fundamentálnym pre ratingy kryptomien sa stane model, ktorý zanalyzuje tisíce dát každej kryptomeny, jej využitie a obchodný model.

Uvidíme ako sa im to podarí. Ratingy ktyptomien určite v značnej miere ovplyvnia vývoj ceny daných mien. Zároveň vám však môžu pomôcť adekvátne zhodnotiť výšku a smer vašej počiatočnej investície.

Ak už nechcete prichádzať o dôležité ?‍?? informácie, aktuálny pohľad na dianie v oblasti kryptomien a najžhavejšie investičné signály určite dajte like na náš fb fanpage a sledujte náš telegram ?? Klikaj túú!!