Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/pozor-na-rannu-hmlu-ako-si-s-nou-co-najlepsie-poradit/ a autorom článku je Michal Sobek. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Hmla nie je na jeseň výnimočná

Máme tu jeseň, teploty sa až nebezpečne blížia k nule, a tak nie je prekvapením, že sa (najmä ráno) tvorí hmla. Tá nie je u vodičov obľúbená, pretože znižuje viditeľnosť. Ako na ňu? O téme informoval portál Auto Trendy.

Preto ak sa vodiči chystajú ráno niekam autom, mali by byť obozretní a maximálne zvýšiť opatrnosť, aby neublížili sebe ani ostatným účastníkom cestnej premávky.

Ako vzniká hmla?

Hmla je atmosférický aerosól pozostávajúci z veľmi malých kvapôčiek vody, prípadne ľadu. Tie sú rozptýlené vo vzduchu a znižujú dohľadnosť pri zemi pod 1 kilometer. Hmla vzniká pri poklese teploty vzduchu pod rosný bod.

V mestách, kde je vysoká koncentrácia škodlivín vo vzduchu, ktoré pôsobia ako kondenzačné jadrá, stačí len priblíženie sa teploty vzduchu k teplote rosného bodu a už pozorujeme hmlu. Hmla dokáže veľmi podstatne znížiť dohľadnosť. O veľmi silnej hmle hovoríme pri dohľadnosti menšej ako 50 metrov.

Najväčšou nevýhodou hmly je to, že znižuje viditeľnosť. Základom je tak správne svietenie, aby bolo dané vozidlo viditeľné pre ostatné a naopak. Preto je dôležité, aby boli svetlá v maximálne funkčnom stave a aby na nich nebola vrstva prachu či nečistôt.

Hmla znižuje viditeľnosť

Hmla znižuje viditeľnosť. Zdroj: shutterstock.com/K-FK

Práve tieto prvky znižujú ich intenzitu, no v konečnom dôsledku to znamená, že svetelný lúč nebude môcť dostatočne preniknúť cez hmlu, takže viditeľnosť v nej bude ešte nižšia.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým
rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov
retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s
finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť,
či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť
podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

The post Pozor na rannú hmlu. Ako si s ňou čo najlepšie poradiť? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.