Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/polkadot-spusta-nove-parachainy-caka-token-dot-rast/ a autorom článku je albert lucansky. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Polkadot spúšťa nové parachainy, čaká token DOT rast?

Kryptomena Polkadot patrí medzi siete, ktoré dlhodobo patria medzi špičku v oblasti vývoja a implementácie zmien. V 4. kvartáli roku 2021 bol token DOT za Bitcoinom a Ethereom najviac nakupovanou kryptomenou inštitúciami a fondmi. Z hľadiska vývoja siete sa podľa správy spoločnosti Electro Capital umiestnil zo všetkých blockchainov Polkadot hneď za Ethereom, pričom za Polkadotom hlboko zaostávajú všetky ostatné projekty ako Solana, Near či Avalanche.

Hoci Polkadot nepatril medzi projekty, ktoré by urobili extrémne vysoké zhodnotenie počas posledného bull marketu, fakty a metriky nasvedčujú, že ide o fundamentálne kvalitný projekt, ktorý napreduje a stále má čo ponúknuť.

Metrika vývoja v rámci známych blockchainov
Metrika vývoja v rámci známych blockchainov. Zdroj: Electric Capital

Väčšiu popularitu si Polkadot získal vďaka parachainovým aukciám, ktoré umožnili investorom skrze tokeny DOT podporiť začínajúce projekty, ktoré sa stanú súčasťou ekosystému Polkadot. Podľa nedávnej správy, na ktorú upozornil denník ambcrypto, spúšťa spoločnosť Polkadot v blízkej dobe opäť nové parachainové aukcie. Viac detailov bude uverejnených v priebehu augusta. Keďže v minulosti pri podobných správach zvykla cena token DOT rásť, pravdepodobnosť, že by sme mohli byť svedkami oživenia záujmu investorov o Polkadot, rastie.

Víťazné projekty, ktoré vyhrali v poslenej parachainovej aukcii
Víťazné projekty, ktoré vyhrali v poslednej parachainovej aukcii. Zdroj: Messari

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Bitcoin je teraz extrémne lacný, tvrdí analytik spoločnosti Bloomberg

Polkadot, parachainové aukcie a vývoj ceny

Podľa posledných údajov v posledných dňoch stúpli objemy obchodovania tokenu DOT do prvej desiatky kryptomien, ako upozornil WhaleStats, ktorý informuje o stave transakcií naprieč kryptomenovými sieťami.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Keďže parachainy si vyžadujú uzamknutie tokenov DOT po dobu dvoch rokov, z obehu sa stiahne veľký objem Polkadotu, čo sa, logicky, môže premietnuť na raste ceny v prípade, ak sa udrží vysoký dopyt. Metrika spoločnosti Santiment, ktorá sa špecializuje na analýzu on-chain dát, potvrdzuje zvýšený vývoj v sieti Polkadot, čo súvisí práve s ohlásením parachainov.

Metrika vývoja v sieti Polkadot
Metrika vývoja v sieti Polkadot. Zdroj: Santiment

Keď sa pozrieme na súčasný graf tokenu DOT, môžeme vidieť mierny nárast za posledných niekoľko hodín. Z makro hľadiska je náročné predikovať, kam až cena po ohlásení aukcií môže vystúpiť, keďže sa nachádzame v klesajúcom trhu. Pokiaľ by Bitcoin nečelil zvýšenej volatilie a prepadu na cenu 20 000 dolárov, do úvahy prichádzajú cenové hladiny od 10,6 dolára až po najlepší scenár, keď by token DOT narástol až 11,7 dolára.

Graf: Polkadot/USDT. 1D.
Graf: Polkadot/USDT. 1D. Zdroj: Tradingview

Na grafe môžeme vidieť, že doteraz bola kryptomena v klesajúcom trende a začína sa jej hodnota konsolidovať na cene od minima okolo 6 dolárov po cenu 10 dolárov, v rámci ktorých posledné mesiace DOT kolíše. Ide o akumulačnú zónu, ktorá predstavuje z investičného hľadiska príťažlivú cenu. Od svojho maxima je totiž DOT vzdialený 83 %.

Čítaj ďalej: 4 dôvody, prečo by ste mali venovať pozornosť kryptomene MATIC

The post Polkadot spúšťa nové parachainy, čaká token DOT rast? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.