Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/pat-veci-ktore-treba-urobit-ked-bitcoin-krachne/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Bitcoin v súčasnosti pokračuje v jednej z najväčších korekcií v histórii a pre mnohých nových účastníkov trhu je tento pokles prvý. Preto je obzvlášť dôležité zhrnúť, aké kroky je potrebné dodržať pri znehodnocovaní Bitcoinu a altcoinov.

Ako vidíme na grafe nižšie, historické korekcie dosahovali od 85 % do 93 %. Súčasná korekcia zatiaľ dosiahla iba 75 % a spomedzi hlavných pádov ceny je zatiaľ najmenšia. Tento fakt otvára otázku, či sa Bitcoin môže ešte viac prepadnúť na nižšie cenové hladiny. V prípade, že áno, je potrebné myslieť na týchto 5 krokov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: „Bitcoin je nádor a klesne aj na 1000 dolárov,“ varuje matematik Nassim Taleb

Bitcoinové cykly
Bitcoinové cykly. Zdroj: TradingView

1. Likvidná rezerva

Ak kupujete kryptomeny, musíte brať na vedomie, že tento trh je vysoko rizikový. Preto je dôležité disponovať likvidnou rezervou. Rezerva slúži na prekonanie poklesu a môže byť súčasťou vlastných úspor. Ak by ste nakúpili kryptomeny bez rezervy a potrebovali by ste peniaze, boli by ste nútení predávať ich za nízke ceny. Navyše, ak ceny klesnú, likvidná rezerva vám umožní nakupovať za nízke ceny.

2. Informovanosť

Vlastniť kryptomeny nesie so sebou aj neustálu potrebu informovanosti. Ak aktívne sledujete dianie na trhu, viete sa lepšie pripraviť na potenciálny pád ceny. Cieľom nie je určiť presné minimum trhu, pretože to je nemožné. Úlohou je vytvorenie stratégie v prípade, že cena naozaj klesne, čo znamená, že budete na tento scenár pripravení.

 

3. Vyhnúť sa panickému predaju

Strach nás častokrát vedie k predaju za nízku cenu. Panický predaj sa uskutočňuje hneď počas krachu a počas vysokej volatility, čo nie je správne. Aj klesajúci trend sa hýbe smerom hore aj dole, a to napriek tomu, že dosahuje dlhodobo nižšie minimá. Panický predaj spôsobuje zbavenie sa kryptomien pod ich hodnotu.

5 krokov, na ktoré treba pamätať
5 krokov, na ktoré treba pamätať. Urobené cez: Infogram

4. Držať sa dlhodobej stratégie

Zatiaľ sa kryptomenám vždy podarilo zotaviť z dlhodobej korekcie. Investovanie do kryptomien je z dlhodobého hľadiska výnosnejšie a mnohí dokonca odporúčajú pravidelné dokupovanie v presných intervaloch bez ohľadu na trend. Krátkodobý trend, naopak, môže spôsobiť paniku, pretože volatilita vás privedie do straty. Preto sa počas krachu zamerajte na dlhodobý cieľ.

5. Kupovať pokles

Ak je na trhu prítomný dlhodobý klesajúci trend, jednou z možností je pravidelne dokupovať. Nesústreďte sa na identifikovanie miním a maxím, pretože je to takmer nemožné. Pravidelné dokupovanie počas krachu vám na jednej strane eliminuje emócie, a na druhej strane spriemerujete trh nákupmi za relatívne nízke ceny.

Pády Bitcoinu a altcoinov sú bežné a v súčasnosti pretrvávajú celý rok 2022. Zarábať peniaze viete bez ohľadu na to, aký je trend a aj súčasná korekcia sa dá jednoducho prežiť.

Ktorý z týchto bodov je podľa vás najťažšie dodržať? Podeľte sa o svoj názor v komentári.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár vysvetľuje, kedy je správny čas nakúpiť kryptomeny

The post Päť vecí, ktoré treba urobiť, keď Bitcoin krachne appeared first on KRYPTOMAGAZIN.