Ak vás ako mňa pohltil svet kryptomien, určite vám neustále hlavou lieta myšlienka, kde výhodne investovať? Predstavte si ako sa vaše nohy zabárajú do vyhriateho piesku. V ruke držíte vychladený drink, tvár vám ofukuje príjemný vetrík a popri tom si užívate západ slnka nad oceánom so svojimi najbližšími. Chcelo by to chytiť zlatú rybku. Tá by nám splnila naše tajné predstavy. A možno je tou zlatou rybkou Ripple. Stačí ho len chytiť a držať.

 

Ripple je globálna sieť vytvorená s cieľom umožniť ekonomickejší spôsob realizácie finančných transakcií v reálnom čase. Technológia je založená na blockchaine, ale oproti Bitcoinu, má Ripple svoj vlastný Ripple Transaction Protokol (RTXP), ktorý umožňuje uzatvoriť transakciu na základe konsenzu. Tento proces trvá niekoľko sekúnd. V prípade prevodu Bitcoinu môže trvať až niekoľko minút.

Mnohé svetové banky už implementovali platformu Ripple do svojich transakčných procesov. S využitím Globálnej siete Ripple sú finančné inštitúcie schopné spracovať platby zákazníkov nákladovo efektívne, v reálnom čase a hlavne kdekoľvek na svete. Ripple má potenciál. To vidno už aj zo samotného videa, kde je to názorne vysvetlené.

Ako teda chytíte tú zlatú rybku? Do samotnej platformy môžu investovať len veľké spoločnosti. My, bežní ľudia, máme možnosť nakúpiť Ripple coin (XRP). Slúži k transferu v sieti Ripple a oproti transferu iných mien je  jeho presun v sieti časovo aj ekonomicky najvýhodnejší. A ako nakúpite Ripple?

 V pár jednoduchých krokoch vám ukážem ako som to spravil ja. Existuje však viacero spôsobov popísaných priamo na webe Ripplu. Už je len na vás, kde nahodíte návnadu.

 

 Overený spôsob ako nakúpiť Ripple v pár jednoduchých krokoch

1. Vytvorte si účet na Coinbase. Nakúpte Bitcoin, Ethereum, prípadne Litecoin. Podrobnejší návod ako na to aj s Bonusom nájdete tu.

2. Vytvorte si účet na Gatehube. K účtu dostane aj Ripple peňaženku v ktorej sa nachádza 20 XRP – ide o rezervu slúžiacu na ochranu proti spamovým útokom. Môžete použiť už vytvorenú peňaženku, alebo si vytvorte vlastnú.

 

Teraz to začne byť trošku zložitejšie, len prosím žiadnu paniku…;)

3. Otvorte si sránku ShapeShift ide v podstate o zmenáreň. Postupujte podľa obrázka a pre deposit vyberte Bitcoin, alebo jednu z kryptomien, ktorú ste nakúpili na Coinbase. Pre Receive vyberiete samozrejme Ripple. Po tom kliknete na Continue.

Otvorí sa vám nasledujúce okno (viď obrázik nižšie)

Pôjdete späť do Gatehub peňaženky. Priamo v peňaženke kliknete na Deposit, vyberiete Ripple a skopírujete adresu vašej Ripple peňaženky. Vrátite sa na stránku Shapeshift a do políčka Your Ripple Address skopírujete adresu vašej Ripple peňaženky a kliknete na tlačidlo Start Transaction.

Teraz sa to možno začne zdať trochu komplikovanejšie, ale ide v podstate o jednoduchý proces. V okne v ktorom sa vám otvorilo uvidíte Send to this address. Skopírujte túto adresu, presne ako to naznačuje obrázok.

A už sme skoro na konci. Zlatá rybka už zabrala. Od vytiahnutia vášho úlovku vás delí už iba jeden krok. Choďte späť na Coinbase. Na nornej lište kliknite na Accounts. Vyberte si peňaženku s nakúpenou kryptomenou. V našom prípade je to BTC Wallet a stlačte Send. Otvorí sa vám formulár, kde zadáte skopírovanú adresu. Potom už stačí iba vybrať množstvo Bitcoinu, ktoré chcete vymeniť za Ripple a potvrdíte to kliknutím na tlačidlo Send Funds.

A úlovok je vonku! Hlavne nezatvárajte Shapeshift a počkajte až, kým nezasvieti All done. Potom už máte váš úlovok pevne v rukách, alebo vo vašej Gatehub peňaženke. V prípade, že by ste chceli váš úlovok 100% ochrániť, uložte ho na bezpečné miesto, akým je Ledger Nano S. Nikdy neviete, kto si môže robiť zálusk na želania vašej zlatej rybky.

A teraz si stačí, už len niečo priať.

UPDATE:

Spôsob nákupu Ripple (XRP) popísaný v tomto článku je už pomerne neefektívny. Preto všetkým, ktorí sa ho rozhodli použiť, odporúčam rýchlo zmeniť názor….;)

Ak ste sa rozhodli zaradiť XRP do vášho investičného portfólia využite radšej služby Krakenu, kde je možné nakúpiť Ripple priamo za eurá. Prípadne využite služby burzy Binance, kde viete XRP nakúpiť za Bitcoiny.

 

Share This