Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/okuliare-ray-ban-meta-poblaznili-svet-je-toto-nova-era/ a autorom článku je Michal Sobek. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Ray-Ban Meta dokážu toho skutočne veľa

Aj keď všetku pozornosť si v poslednom čase pre seba ukradol VR/AR headset Apple Vision Pro, tak konkurenčná Meta ide na to z opačného konca. Výsledkom sú smart okuliare Ray-Ban Meta.

V konečnom dôsledku ide o spojenie technologickej a módnej značky, kde spoločnosť Meta doniesla svoj hardvér aj softvér a Ray-Ban zase ponúkol dizajn svojich ikonických okuliarov.

Nie je to pritom prvý takýto produkt, pretože pred dvomi rokmi boli v trende smart okuliare Ray-Ban Stories, ale tentokrát ide o produkt viac dotiahnutý do konca aj s niekoľkými vylepšeniami.

Ray-Ban Meta ale nie sú smart okuliare v pravom slova zmysel. Ich sklíčka nedokážu nič zobrazovať a ani nemajú nič také ako operačný systém. Ich najväčšími smart funkciami sú prehrávanie hudby a fotografovanie/nahrávanie.

Ak sa na nich pozriete spredu, tak na oboch krajoch majú niečo, čo vyzerá ako kamera, ale tá sa v skutočnosti nachádza iba na jednej strane. Na tej druhej je zabudovaná LED dióda, ktorá bliká, keď nimi používateľ nahráva video, aby o tom boli uvedomení aj ľudia naokolo a nedohádzalo tak ku špehovaniu.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Prím hrá fotenie a natáčanie

Samotný fotoaparát má rozlíšenie 12 Mpx, no stále sa svojou kvalitou nevyrovnajú snímačom v smartfónoch, pretože tie sú aj väčšie, čím dokážu lepšie fotiť/nahrávať video aj keď nie je dostatok svetla. Nahrávanie videí zvládnu maximálne vo Full HD rozlíšení a aj to len 60 sekúnd.

Na tele sa nachádza 5 mikrofónov, ktoré dokážu odfiltrovať neželané zvuky, pričom s Ray-Ban Meta sa dá aj telefonovať. Zariadenie disponuje vnútornou pamäťou 32 GB, resp. používateľ z nich môže priamo streamovať na podporované sociálne siete.

Takto vyzerajú smart okuliare Ray-Ban Meta

Takto vyzerajú smart okuliare Ray-Ban Meta. Zdroj: ray-ban.com

Výrobca tvrdí, že batéria vydrží okolo 6 hodín, pričom okuliare sa nabíjajú v špeciálnom koženom puzdre, ktoré im dodá ďalších približne 30 hodín.

Ray-ban Meta sú dostupné v rôznych farebných kombináciách, či už farby rámov alebo skla. Dokopy sa takýmto spôsobom dá nakombinovať až 150 dizajnov. Predávajú sa za sumu od 299 dolárov, pričom na Slovensku sa zatiaľ nedajú oficiálne zakúpiť.

Budúcnosť je zrejme aj v smart náušniciach

Smart náušnice obsahujú rovno dva teplotné senzory. Jeden je na cvoku náušníc, druhý je na visiacej časti a meria teplotu okolia. Náušnice nemajú žiaden displej a všetky údaje sa prenášajú prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth do mobilného zariadenia.

Tam to však nekončí. Z týchto nameraných údajov by mala nasledujúca analýza pomôcť s kontrolou stresu, stravovacích návykov, zvýšenej teploty alebo ženského zdravia.

Veľkú úlohu tu hrá aj prispôsobovanie si dizajnu. Telo náušníc so senzormi je jednotné, ale k nemu sa dajú pripájať rôzne dizajnové prvky. Tak by si táto technológia našla mnoho priaznivcov, najmä zo ženskej strany.

Prečítajte si aj: Zabudnite na inteligentné hodinky a prstene. Sú tu smart náušnice

The post Okuliare Ray-Ban Meta pobláznili svet. Je toto nová éra? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.