Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/nezamestnanost-dosiahla-v-oktobri-uroven-aku-sme-v-tomto-roku-na-slovensku-este-nemali/ a autorom článku je . Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Nezamestnanosť na Slovensku dosiahla tohtoročné minimum

Nezamestnanosť na Slovensku, meraná podielom disponibilných uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku na obyvateľstve v produktívnom veku (PDU), klesla v októbri na najnižšiu úroveň v tomto roku 3,9 %. Oproti septembru sa znížila o 0,08 percentuálneho bodu (p. b.), medziročne klesla o 0,47 p. b. Informoval o tom v pondelok na tlačovej konferencii minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Vyzdvihol, že nezamestnanosť počas októbra klesla vo všetkých krajoch na Slovensku, najvýraznejšie v Košickom kraji. Pokles zaznamenalo aj 61 okresov, najväčší dosiahol okres Gelnica.

Nezamestnanosť klesá vo všetkých okresoch na Slovensku

„Mimoriadne dobrou správou je, že už druhý mesiac po sebe všetky okresy na Slovensku držia nezamestnanosť pod 10 %. Naposledy bola nezamestnanosť nad 10 % v Rimavskej Sobote,“ doplnil Tomáš.

V októbri klesla aj nezamestnanosť meraná podielom všetkých uchádzačov o zamestnanie v produktívnom veku. Tá dosiahla 4,66 %, kým ešte v septembri bola na úrovni 4,86 %, doplnil generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Peter Ormandy.

Prečítajte si aj: Na Slovensku pribudla nová poisťovňa. Vodiči môžu výrazne ušetriť

The post Nezamestnanosť dosiahla v októbri úroveň, akú sme v tomto roku na Slovensku ešte nemali appeared first on KRYPTOMAGAZIN.