Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/microstrategy-dokupuje-bitcoin-po-tom-ako-v-usa-oznacili-btc-za-komoditu/ a autorom článku je . Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Microstrategy dokupuje Bitcoin po tom, ako v USA označili za BTC komoditu!

Spoločnosť MicroStrategy dokúpila ďalší pokles na trhu. Tentokrát ide o 480 bitcoinov za približne 10 miliónov USD uprostred súčasného výpredaja na trhu.

Oznámenie spoločnosti nasledovalo hneď po objasnení predsedu americkej Komisie pre cenné papiere (SEC) Garyho Genslera. Ten označil Bitcoin za komoditu.

MicroStrategy dokupuje ďalšie BTC

V stredajšej správe pre americkú Komisiu pre cenné papiere (SEC) spoločnosť vyhlásila, že firma dokúpila približne 480 bitcoinov za 10 miliónov dolárov. Uvádza sa, že priemerná cena bola približne 20 817 dolárov za BTC vrátane poplatkov a nákladov.

V správe sa uvádza, že „k 28. júnu 2022 spoločnosť MicroStrategy vlastní spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami celkovo 129 699 bitcoinov.“

Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy kótovanej na burze Nasdaq, v máji povedal, že „stratégiou je nakúpiť Bitcoin a držať ho na dlhú dobu, bez cieľovej ceny.“

K tomu dodal, že „BTC môže pokojne stať viac ako milión dolárov. Je to budúcnosť peňazí.“

Mohlo by ťa zaujímať: Sankcie na ropu nezaberajú, príjmy Ruska neklesajú

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

SEC označil Bitcoin za komoditu

Najnovšie oznámenie spoločnosti MicroStrategy o kúpe Bitcoinu nasledovalo po vyhlásení predsedu SEC-u Garyho Genslera, ktorý začiatkom tohto týždňa vyhlásil, že Bitcoin je komodita.

Saylor na to zareagoval nasledovne:

Bitcoin je komodita, ktorá je nevyhnutná pre každé rezervné aktívum v štátnej pokladnici. To umožňuje vládam či inštitúciám podporovať Bitcoin ako technológiu a digitálne aktívum na rozvoj hospodárstva a rozšírenie vlastníckych práv a slobody pre všetkých.“

Gensler minulý týždeň navrhol, aby sa na reguláciu obchodovania s kryptomenami použil jeden súbor pravidiel a varoval, že veľa kryptomenových aktív sa zrúti.

Čítaj ďalej: Robert Kiyosaki: „Bitcoin bude čakať ďalší veľký pokles!“

The post MicroStrategy dokupuje Bitcoin po tom, ako ho v USA označili za komoditu! appeared first on KRYPTOMAGAZIN.