Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/kvoli-predcasnym-dochodkom-kolabuje-dalsia-oblast-situaciu-ma-zmenit-naborovy-bonus-4000-eur/ a autorom článku je Redakcia Kryptomagazínu. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Dopravný podnik chce nových motivovať 4 000 eurami

Záujem o predčasné dôchodky je na Slovensku vysoký, čo sa odráža aj na situácii v niektorých odvetviach.

Poukazuje na to portál Finsider.sk s tým, že jedným zo zamestnaní, v ktorom odchod do predčasných penzií robí problémy, sú šoféri autobusov. Mnohým vodičom totiž odchod do predčasnej penzie zavoňal a svoju kariéru sa tak rozhodli zavesiť na klinec.

Toto rozhodnutie však výrazne komplikuje situáciu v mestskej hromadnej doprave, kde je aktuálne nedostatok vodičov. Ak sa dopravným podnikom a firmám nepodarí nájsť za týchto zamestnancov náhradu, bude to viesť k obmedzeniu liniek.

Hovorca Dopravného podniku Bratislava Martin Chovanec uviedol, že možnosť odchodu do predčasného dôchodku a ich aktuálna valorizácia vodičov motivuje ukončiť pracovný pomer. Dodáva však, že bratislavský cestovný poriadok to zatiaľ neovplyvnilo.

Dopravný podnik Bratislava však nezaháľa a aktívne hľadá nových vodičov. Motivovať sa ich snaží napríklad náborovým príspevkom vo výške 4 000 eur, no tiež odmenou za zvýšenie kvalifikácie, mesačným dochádzkovým a nadčasovým bonusom alebo príplatkom za delenú zmenu.

binance

97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

V Košiciach je situácia výrazne horšia

To sa však nedá povedať o Košickom dopravnom podniku. Okrem toho, že vodiči majú záujem o predčasnú penziu, mnohí z nich dosiahli dôchodkový vek.

Podľa hovorkyne Dopravného podniku mesta Košice Vladimíry Bujňákovej chýba podniku 6,5 percenta vodičov autobusov. Ďalších 5 % vodičov aktuálne nepracuje kvôli rodičovskej dovolenke či dlhodobej práceneschopnosti. 

To výrazne ovplyvnilo aj chod košickej MHD, ktorá podľa portálu Teraz.sk bude od pondelka 11. decembra premávať v prázdninovom režime. Ako dlho bude tento režim trvať zatiaľ nie je známe.

„Školské spoje na linkách 11, 20, 25, 26P, 29 a 31, zároveň aj vyhradené školské spoje, premávajú v období od pondelka do piatka 22. decembra bez zmien. Školský spoj z Kavečian o 7.07 h premáva v prázdninovom čase 6.57 h a spätný školský spoj o 15.32 h zo Staničného námestia premáva v prázdninovom čase o 15.22 h,“ vysvetlila Bujňáková.

Mohlo by vás zaujímať: Slováci sa rozlúčia s jedným typom diaľničnej známky. Aké budú ceny ostatných?

The post Kvôli predčasným dôchodkom kolabuje ďalšia oblasť. Situáciu má zmeniť náborový bonus 4 000 eur appeared first on KRYPTOMAGAZIN.