Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/zname-osobnosti-uz-nedokazu-ovplyvnovat-trh-s-kryptomenami/ a autorom článku je Marek Hamran. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Trh s kryptomenami musí odstrániť kult osobnosti

Časy, keď dokázali osobnosti ako Elon Musk ovplyvňovať trh s kryptomenami, zdá sa, končia. Ich vplyv je s odstupom času negatívny, a tento fakt si musia uvedomiť aj fanúšikovia kryptomien, ktorí ich častokrát slepo nasledujú a prichádzajú tak o svoje peniaze.

Trh s kryptomenami a známe postavy

Fenomén, ktorý pretrvával azda len na trhu s kryptomenami, sa pomaly vytráca. Vplyvné a populárne osobnosti zo sveta kryptomien spôsobili veľké škody, ktoré dostali investorov do problémov. V čase, keď bol Bitcoin v dlhodobom rastúcom trende vzniklo množstvo platforiem, za ktorými stoja väčšinou mladí, arogantní a sebavedomí zakladatelia, ktorí lákajú na obrovské zisky nič netušiacich investorov. Táto dôvera mala nakoniec fatálne následky, ktoré sa najviac prejavili práve v roku 2022. Krach spomínaných spoločností ukázal, ako veľmi dokáže byť trh s kryptomenami zraniteľný.

Najnovším príkladom je Sam Bankman-Fried, ktorý si na Twitteri získal milióny fanúšikov. Prispel k tomu najmä svojou hlasnou a sebavedomou politikou, ktorou prezentoval kryptomeny po celom svete. Jeho imidž bol taký silný, že v očiach fanúšikov bol vnímaný ako „stroj na úspech“. Skončilo to však katastrofálne a zarážajúce je, že Bankman-Fried sa aj po krachu FTX naďalej verejne prezentuje a dáva rozhovory známym médiám.

Prečítaj si tiež: Graf na dnes: Polygon by nemal uniknúť pozornosti investorov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Zakladateľ burzy FTX však nebol prvý a zrejme ani posledný. Rok 2022 odhalil veľké množstvo osobností, ktoré podporovali masy fanúšikov. Zakladateľ ekosystému Terra, Do Kwon, ktorý stále uniká pred spravodlivosťou, bol známy svojimi arogantnými príspevkami na Twitteri tesne pred krachom spoločnosti. Podobným príkladom je aj generálny riaditeľ Three Arrow Capital Su Zhu alebo Alex Mashinsky, ktorý stojí za krachom spoločnosti Celsius. Tento zoznam má však aj ďalšie mená.

Každá fáza na trhu s kryptomenami so sebou prináša nových miliardárov, ale nie každý z nich má dobré úmysly. Ak sa kryptomeny nezbavia tejto nálepky, len ťažko sa ocitnú na vrchole finančných trhov.

The post Kult osobnosti sa skončil! Známe osobnosti už nedokážu ovplyvňovať trh s kryptomenami appeared first on KRYPTOMAGAZIN.