Zamýšľali ste sa niekedy nad vznikom a kolobehom peňazí v spoločnosti, ich reguláciou a kontrolou? Ak nie, určite obetujte hodinku svojho času tomuto dynamickému filmu s názvom Koniec peňazí ako ich poznáme. Dej je naplnený pútavým historickým vývojom peňazí a ich kolobehom v spoločnosti. 

Možno chodíte po tomto svete s očami len napoly otvorenými a nezamýšľate sa nad procesmi prebiehajúcimi na pozadí finančného trhu. Napriek tomu, že sa často nedívame, mali by sme! Pretože sami sme denno-denne odkázaní na existenciu peňazí. Dokument nám v krátkosti ukáže, čo sú peniaze ako ich poznáme dnes, za akým účelom vznikli a ako sa vivíjali až do súčasnosti.

Film predostruje dôležitý milník, ktorý nakoniec viedol k vzniku digitálnej alternatívy k súčasným peniazom. Ide o prehodnotenie efektivity a riadenia kolobehu peňazí súčasného finančného trhu riadeného centralizovaným systémom inštitúcií.

Vyššie spomenutá myšlienka zohrala v značnej miere úlohu stavebného kameňa pre Bitcoin – najznámejšiu kryptomenu, ktorá vykresľuje finančnú budúcnosť založenú na virtuálnych transakciách. Hlavným rozpoznávacím znakom kryptomien je ich decentralizovaný charakter, čo znamená, že ich neovláda len hŕstka vyvolených.

Každý z vás má svoj vlastný dôvod prečo sa rozhodol venovať svoju pozornosť kryptomenám. A v prípade, že ste sa rozhodli do sveta kryptomien vstúpiť, čas investovaný do pozretia tohto filmu určite neoľutujete. Dej vás uchváti už počas prvej minúty a sprievodný hlas vás bude neustále držať v napätí. V neposlednom rade dostanete možnosť pozrieť sa na pravý dôvod vzniku kryptomien a ich potenciálnej budúcnosti v našej spoločnosti.

Nakoniec vás možno kryptomeny uchvátia natoľko, že sa rozhodnete investovať. Ja by som to na vašom mieste určite riskol. Nemusí to síce vypáliť ako v tomto prípade, ale je to skvelý spôsob ako prerozdeliť svoj investičný kapitál a nakoniec vám to vari zarobí aj nejakú korunu.