Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/karta-sa-obracia-kryptomenovi-investori-cakali-prave-na-tento-moment/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Bitcoin údajne opäť porastie

Známy kryptomenový analytik, Benjamin Cowen, nedávno vo svojom statuse na sociálnej sieti X zdieľal analýzu bitcoinovej dominancie, ktorá signalizuje prieraz rezistencie z maxím korekcie. V roku 2023 sme podobný signál mohli vidieť už dvakrát, pričom v obidvoch prípadoch bitcoin prudko stúpol.

V marci bitcoin po prekonaní tejto rezistencie stúpol o 45 %, zatiaľ čo v júni o 25 %. Dynamika trhu sa ale odvtedy zásadne zmenila a cena začala stagnovať. Napriek tomu Benjamin Cowen upozornil na rovnaký signál, ktorý môže znovu spôsobiť vzostup ceny najväčšieho digitálneho aktíva na svete.

Je dôležité poznamenať, že zatiaľ čo dominancia tento prieraz už má za sebou, trhová cena bitcoinu rezistenciu ešte neprekonala. Bitcoin stúpol v čase písania článku za posledných 5 dní o takmer 6 % a stojí presne na rezistencii z lokálnych maxím korekcie. Ak má dôjsť k prelomeniu, uvidíme to pravdepodobne už v tomto týždni.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin signalizuje rastúci trend

Pri posledných cenových nárastoch bitcoinu v roku 2023 vždy stúpala okrem ceny aj dominancia. Toto správanie je typické pre počiatočnú fázu dlhodobého rastúceho trendu. V súčasnosti sú altcoiny na dne a dlhodobo klesajú. Dokonca sa zdá, že k ich oživeniu nedošlo ani počas prvého polroku 2023, kedy bitcoin rástol.

To znamená, že ak bitcoin potvrdí signál, na ktorý upozornil Benjamin Cowen, dominancia bitcoinu bude opäť rásť. Altcoinový trh samozrejme stúpne taktiež, no nie v takom rozmere ako bitcoin. Obdobie, kedy altcoiny dosahujú vyššie zisky ako bitcoin je považované za pokročilú fázu dlhodobého rastúceho trendu.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Kedy ožijú altcoiny?

Dominancia altcoinov rastie preto až neskôr, pretože zisky sa prelievajú z vyššie kapitalizovaných mincí do menších. Bitcoin reprezentuje najbezpečnejšie útočisko v rámci kryptomenového trhu. Preto ak dominancia bitcoinu rastie, stúpa na trhu strach. Naopak ak rastie dominancia altcoinov, na trhu prevláda chamtivosť. A práve chamtivosť je typickým príznakom pokročilej fázy dlhodobého rastúceho trendu.

Vysokej ziskovosti altcoinov sa dočkáme pravdepodobne až neskôr. V súčasnosti sme vo fáze nudy, pár mesiacov pred halvingom. Také isté správanie sme mohli vidieť aj predošlé halvingové cykly. Podľa Buybitcoinworldwide je ďalší halving naplánovaný na 16. apríla 2024.

Mohlo by ťa zaujímať: Státisíce bitcoinov zmizlo z búrz. Čo sa deje?

The post Karta sa obracia. Kryptomenoví investori čakali práve na tento moment appeared first on KRYPTOMAGAZIN.