Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/inflacia-v-usa-dosiahla-v-auguste-zaujimavu-hodnotu-takuto-uroven-nezaznamenala-uz-roky/ a autorom článku je . Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Inflácia v USA dosiahla dvojročné minimum

Inflácia v USA sa v auguste podľa ukazovateľa preferovaného americkou centrálnou bankou (Fed) mierne spomalila a dostala sa na 2-ročné minimum. Spotrebiteľské výdavky však vzrástli v súlade s očakávaniami.

Spotrebiteľské ceny merané indexom výdavkov na osobnú spotrebu (PCE) v auguste medziročne stúpli o 3,5 % po náraste o 3,4 % v júli, uviedol americký úrad pre ekonomické analýzy (BEA). Jadrová inflácia sa spomalila na 3,9 % zo 4,1 %, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu, pričom jadrový PCE sa dostal na najnižšiu úroveň od septembra 2021.

V medzimesačnom porovnaní sa jadrový PCE zvýšil len o 0,1 % po +0,2 % v júli. Celkový PCE stúpol o 0,4 % po +0,2 %.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Mzdy aj spotrebiteľské výdavky naďalej rastú

Správa BEA tiež ukázala, že osobné príjmy v auguste medzimesačne vzrástli o 0,4 % po zvýšení o 0,2 % v júli. Spotrebiteľské výdavky, na ktoré pripadajú viac ako dve tretiny ekonomickej aktivity v USA, v auguste vzrástli o 0,4 % po +0,9 % v predchádzajúcom mesiaci. Vývoj príjmov a výdavkov bol v súlade s očakávaniami ekonómov.

Prečítajte si aj: Septembrové výsledky inflácie v eurozóne poriadne prekvapili. Takýto skok nikto nečakal

The post Inflácia v USA dosiahla v auguste zaujímavú hodnotu. Takúto úroveň nezaznamenala už roky appeared first on KRYPTOMAGAZIN.