Kto pravidelne sleduje Coinmarketcap.com zrejme zostal v pondelok prekvapený. Kryptomena ICON sa z ničoho nič objavila na 20. mieste rebríčka zostaveného podľa trhovej kapitalizácie. Kde sa tam dokelu vzala? Veď ešte v nedeľu nebola ani v prvej stovke.

ICON, ukáž zúbky!

Príležitosť robí superhrdinov. Pozrel som sa teda tejto kryptomene na zúbok, nebude si tu predsa len tak vyskakovať. No za chvíľu mi padla sánka. Wow, ona je ešte batoľa! Zrodila sa len tento rok, predaj tokenov bol zahájený 27. októbra 2017. Počiatočná cena bola 40 centov. O dva mesiace neskôr, 26. decembra 2017, dosiahla hodnotu 7 dolárov a 16 centov. Keď si to hodíme do kalkulačky, kto ju kúpil pri vstupe na trh, jeho vklad sa za dva mesiace navýšil 17,9-krát!

ICON – čo si vlastne zač?

Čo je vlastne ICON? Mottom tejto kryptomeny je ,,Hyperconnect the World“. Ide vlastne o projekt, ktorého účelom je vytvoriť jednu z najväčších decentralizovaných sietí na svete. Členmi tejto siete sú renomované inštitúcie – banky, poisťovne, nemocnice či univerzity.

ICON prináša technológiu blockchain do každodenného života. Spája kryptosvet a skutočný svet s cieľom umožniť nové obchodné možnosti a konektivitu. Je plne kompatibilný s tradičným blockchainom, ktorý používa Bitcoin a Ethereum. Minulý týždeň sa dokonca začalo obchodovať s ICON futures, čo nárastu jeho ceny nepochybne pomohlo.
Na oficiálnej stránke ICONu nájdete aj takéto zaujímavé porovnanie:

Blížime s k pointe

Určite už podvedome rozmýšľate, čo z tohto článku vyplýva. Možno vás sklamem, ale pointou nie je okamžité investovanie do ICON-u. Teda, aspoň ja, vám v blízkej dobe do tejto kryptomeny neodporúčam investovať, nakoľko taký vysoký nárast mohol byť umelo vyvolaný, čo by znamenalo, že sa čoskoro dočkáme korekcie smerom nadol.

Buďte stále v strehu!

Pointov tohto článku je, že aj keď máme na trhu už vyše 1300 kryptomien, stále sa oplatí investovať do tých, ktoré práve vznikli, pretože ich technologické riešenia môžu na míle preskočiť súčasné kryptomeny (určite ich však nenakupujte počas ICO, ale až keď sa dostanú na burzu – o tom viac v ďalšom článku).

V prípade, že si nechcete nechať ujsť žiadnu z nových kryptomien odporúčam vám sledovať tento zoznam. Ak vás prepadol strach, že by vám mohli ujsť dôležité informácie z našich článkov určite dajte like na našu facebook fanpage, alebo sa prihláste na odber newslettru priamo pod článkom.