Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/hrozi-solane-dalsi-prepad-dovodom-moze-byt-krok-burzy-binance/ a autorom článku je Marek Hamran. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Burza Binance môže spôsobiť pád Solany

Token Serum (SRM) bol vyradený z obchodovania na burze Binance, a to konkrétne v troch obchodných pároch s BNB, USDT a BTC. Serum je decentralizovaný protokol, ktorý je založený na blockchaine Solana. O tento protokol sa vo veľkom zaujímala aj spoločnosť Alameda Research a burza FTX.

Skrachovaná burza uviedla v príspevku zo 14. novembra, že celkovo drží tokeny SRM v hodnote viac ako 134,5 milióna dolárov. Tento fakt logicky vyvolal obavy u investorov. Problémy nastali aj po hackerskom útoku na FTX v hodnote 400 miliónov dolárov. Veľká časť DeFi vývojárov sa obáva, že išlo o falošný útok a v skutočnosti za ním stoja predstavitelia burzy. Po týchto krokoch token SRM výrazne klesol na cene. V čase písania tohto článku sa obchodoval s cenou 0,243 dolárov.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Prečítaj si tiež: Aktuálne: spoločnosť BlockFi oficiálne vyhlásila bankrot! Čaká nás ďalší dominový efekt?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Blockchain Solana tak môže opäť doplatiť na krach spoločnosti FTX. Veľká časť búrz totiž plánuje nasledovať kroky Binance a vyradiť kryptomenu zo svojej ponuky. Keďže ide o protokol vybudovaný na blockchaine Solana, vyradenie bude mať priamy vplyv aj na cenový vývoj Solany. Zoznam postihnutých protokolov stále rastie a celkovo ekosystém Solany zažíva najťažšie časy od svojho vzniku. Token SOL sa aktuálne obchoduje s cenou 13,71 dolárov, čo predstavuje pokles o viac ako 94 % zo svojho historického maxima.

Investori by mali byť v prípade Solany opatrní a zbytočne neriskovať. Viacero projektov sa v súčasnosti nachádza na hrane a nikto nevie, či tu budú aj o pár mesiacov, nie to ešte rokov.

The post Hrozí Solane ďalší prepad? Buďte opatrní, dôvodom môže byť tento krok appeared first on KRYPTOMAGAZIN.