Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/graf-na-dnes-binance-coin-vyrazne-prekonava-bitcoin/ a autorom článku je Ľuboš Kovár. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Kryptomena Binance coin ako jediná spomedzi najznámejších prekonáva výrazne v raste Bitcoin. V obchodnom páre BTC/BNB sa nachádza na historickom maxime, ktoré tento mesiac bolo niekoľkokrát prekonané.

Prečo Binance coin tak rastie?

Nie je typické, aby v klesajúcom trende, keď Bitcoin poráža väčšinu kryptomien, niektorý altcoin rástol. Binance coin  (BNB) je však výnimka. Za posledné 2 roky prekonal výkonnosť Bitcoinu o približne 1 000 % a voči dolárovej hodnote narástol dokonca o 2 000 %.

Binance coin je na maxime
Binance coin je na maxime. Zdroj: coinmarketcap.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Hlavným dôvodom rastu BNB môže byť stabilita burzy Binance, ktorá na rozdiel od burzy Coinbase neprepúšťa zamestnancov, ale, naopak, ako sme informovali v minulom článku, investuje nové peniaze do rozvoja a pomáha začínajúcim projektom. Burza Binance si aj napriek uhorkovej sezóne a poklesom na kryptomenovom trhu drží svoju klientelu a obchodné objemy.

Okrem toho Binance počas leta k 5. výročiu burzy ako prvý na svete priniesla obchodovanie s vybranými BTC pármi na burze úplne zadarmo. Po oznámení tohto fundamentu počas minulého mesiaca BNB začalo rásť. Od posledného minima z júna 2022 už je v 50 % zisku.

Bude pokračovať rast?

Binance coin je na dlhodobej rastúcej trajektórii a zatiaľ vždy, bez ohľadu na situáciu na trhu, prekonal svoje historické maximum. Spoločnosť stojaca za treťou najväčšou kryptomenou je zároveň najväčšia kryptomenová spoločnosť na svete s odhadovaným ročným ziskom 20 miliárd dolárov. Podiel objemu kryptomenových obchodov v niektorých štátoch dosahuje až 80 %.

Prečítaj si aj: TOP 5 kryptomien na tento mesiac, do ktorých sa oplatí investovať

The post Graf na dnes: Binance coin výrazne prekonáva Bitcoin, dostal sa na historické maximum appeared first on KRYPTOMAGAZIN.