Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/graf-na-dnes-120-rast-za-5-dni-zaujem-o-kryptomenu-filecoin-sa-zvysil/ a autorom článku je albert lucansky. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Záujem o kryptomenu Filecoin rastie.

Posledné dni boli pre kryptomeny prevažne ziskové s menšími poklesmi. Z top 100 kryptomien však vyčnieva kryptomena Filecoin, ktorá narástla za pár dní o vyše 120 %. Len za 24-hodín bola kryptomena schopná urobiť 20 % a jej kapitalizácia dosiahla 2,4 miliardy dolárov.

Kryptomena sa dlhší čas nachádzala v konsolidačnej fáze a nedávny rast signalizuje výrazný nárast záujmu zo strany investorov. Nasvedčujú tomu aj objemy obchodov. Nakrátko v raste ziskov Filecoin prekonal aj kryptomenu Ethereum Classic, na ktorej rast sme vás upozornili v tomto článku.

Kapitalizácia Filecoinu sa za jeden týždeň zdvojnásobila, len za jeden deň narástla o vyše 470 miliónov, ako upozornil portál Finbold.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo Filecoin rastie?

Príčiny rastu kryptomeny možno hľadať vo fundamentoch. Jedným je správa o spoločnosti Holon Global, ktorá sa špecializuje na obchodovanie s rizikovým kapitálom a ktorí spustila tri kryptomenové fondy, pričom jeden sa týka práve Filecoinu. Je komplikované vyhodnotiť, či stačil práve tento jeden fundament na to, aby sa pozornosť investorov vrátila k tejto dnes už menej populárnej kryptomene.

Ako môžete vidieť na grafe nižšie, za posledných 7 dní celosvetovo narástol počet vyhľadávaní slova Filecoin na Google, ako ukazujú dáta Google Trends. Krajinou, kde bola kryptomena najviac vyhľadávaná, je, paradoxne, Čína, ako môžete vidieť na ďalšom grafe.

Celosvetové vyhľadávanie kryptomeny Filecoin.
Celosvetové vyhľadávanie kryptomeny Filecoin. Zdroj: Google Trends

Filecoin je podľa portálu Coinmarketcap decentralizovaný úložný systém, ktorého cieľom je „ukladať najdôležitejšie informácie ľudstva“. Projekt získal 205 miliónov dolárov v rámci prvotnej ponuky mincí (ICO) v roku 2017. Je zalistovaný na najväčších kryptomenových burzách a cenový vrchol dosiahol v roku 2021, keď sa token FIL obchodoval za 237 dolárov.

Krajiny, kde je Filecoin najvyhľadávanejší
Krajiny, kde je Filecoin najvyhľadávanejší. Zdroj: Google Trends

Od svojho vrcholu sa kryptomena prepadla až na cenu 4,82 dolárov. Dnes sa Filecoin obchoduje za 8,12 a od svojho maxima je vzdialený 96,56 %. Podľa portálu Finbold možno súčasný nárast ceny kryptomeny interpretovať ako oživenie záujmu o aktívum, čo mu môže zabezpečiť ďalší rast v prípade priaznivých podmienok na trhu.

Čítaj ďalej: Sú kryptomeny Ponziho schéma?

The post Graf na dnes: 120 % rast za 5 dní. Záujem o kryptomenu Filecoin sa zvýšil appeared first on KRYPTOMAGAZIN.