Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/generalny-riaditel-binance-vydal-dolezite-oznamenie-ohladne-ich-stablecoinu/ a autorom článku je Ľuboš Kovár. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Riaditeľ Binance vydal dôležite oznámenie

Nedávno sme informovali o problémoch stablecoinu burzy Binance s regulátormi. Eminent kryptomeny Paxos v dôsledku regulácií v USA musel pozastaviť vydanie a podporu tejto kryptomeny. Marketcap stablecoinu spadol z 23 miliárd na aktuálne 8 miliárd dolárov. Napriek tomu burza urobila razantný krok, o ktorom informoval portál cointelegraph.com.

Prekvapivý krok burzy Binance

Generálny riaditeľ Binance, Changpeng aj napriek negatívnym fundamentom ohlásil prekvapivý krok, ktorý je výsledkom zmenách v stablecoinoch a bankách. Burza previedla 1 miliardu dolárov z fondu záchrany stablecoinu BUSD do volatilejších a rizikovejších kryptomien. Medzi nimi sú bitcoin, ethereum a binance coin.

https://platform.twitter.com/widgets.js

CZ sa rozhodol krok transparente s dôkazom transakcie zverejniť na Twitteri. Jeden z možných dôvodov, prečo tak urobili je možný začiatok rastúceho trendu. Bitcoin už čoskoro bude mať halving, ktorý zatiaľ vždy v minulosti naštartoval cenový.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Hrozí burze Binance problém?

Zatiaľ nie je jasné, prečo Binance previedla 1 miliardu z dôležité fondu záchrany práve vo veľmi hektických časoch, kedy burza má problémy v USA a marketcap kryptomeny rapídne počas posledného mesiaca poklesol.

Niektorí komentujúci označili krok za strašidelný. Dokonca prichádzajú obavy, že Binance postupne ukončí celý ekosystém okolo stablecoinu.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Problém má aj ďalší stablecoin

V problémoch sa posledné týždne potápa aj ďalší stablecoin USDC. Ako sme informovali v minulom článku. Jeho hodnota v sobotu ráno prepadla o 10 %. V dôsledku krachu Silicon Valley Bank projekt Circle, stojací za stablecoinom USDC prišiel o 3,3 miliardy dolárov, ktoré slúžia ako krytie kryptomeny. Jeho hodnota by mala byť stabilne na hodnote 1 dolára. Negatívna informácia mala dopad aj na ostatné stablecoiny, ktoré zaznamenali nasledovné straty:

  • DAI – 0,90 dolára
  • Frax – 0,89 dolára
  • USDD – 0,92 dolára
  • FEI – 0,90 dolára

Prečítaj si aj: Top stablecoiny strácajú paritu – pád USDC vyvoláva na kryptomenovom trhu paniku

The post Generálny riaditeľ Binance vydal dôležité oznámenie ohľadne ich stablecoinu appeared first on KRYPTOMAGAZIN.