Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/ethereum-analyza-udrzi-cena-4-cifernu-hodnotu-nakupujucim-chyba-sila/ a autorom článku je . Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Ethereum pokračuje sideway.

Ethereum vysoko koreluje s hlavnou kryptomenou Bitcoinom, a preto sa nemožno čudovať vysokej závislosti trendu. Korelácia dosahuje aktuálne až 0,91 bodu. Trhová cena nedávno zaznamenala pokus nakupujúcich, ktorý bol okamžite zamietnutý predávajúcimi. Zdá sa tak, že korekcia neutícha.

Graf nižšie poukazuje na snahu ceny vytvoriť vyššie lokálne minimum. Ak sa to cene podarí, Ethereum bude pokračovať sideway v rozmedzí supportu 900 $ a rezistencie 1 250 $. Pokým cena neprekoná jednu z týchto hladín, tak sideway štruktúra bude stále aktuálna. Kam sa však môže cena pohnúť najbližšie obdobie?

Ethereum pokračuje sideway
Ethereum pokračuje sideway. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež – Tieto 3 altcoiny zaznamenali najväčšie straty v roku 2022

Ethereum pokračuje sideway

Ak sa cene nepodarí vytvoriť minimum nad 900 $, tak korekcia nabere opäť na volatilite. Na druhej strane ak ho vytvorí vyššie, tak budeme sledovať bullish target na hladine point of control 1 100 $. Cena počas sideway štruktúry bude mať tendenciu vracať sa k bodu kontroly, kým sa táto štruktúra neukončí.

Ak si zhrnieme vývoj ceny ETH, z krátkodobého aj strednodobého hľadiska ešte je priestor na pokračovanie korekcie. To isté platí aj pre BTC a pohyb týchto dvoch mincí bude podobný aj najbližšie obdobie. Krátkodobo je najpodstatnejšie sledovať pozíciu ďalšieho lokálneho minima.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – cena padá pod 20 000 $, kde sa prepad môže zastaviť?

The post Ethereum analýza – udrží cena 4-cifernú hodnotu? Nakupujúcim chýba sila appeared first on KRYPTOMAGAZIN.