Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/elon-musk-varuje-pred-investiciami-do-dogecoinu/ a autorom článku je Marek Bednarik. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Investujte rozumne, varuje Elon Musk

Elon Musk, momentálne druhý najbohatší človek na Zemi, patrí zaiste aj ku najväčším investorom. Už veľa krát sme vás informovali, že svojimi vyjadreniami na Twitteri i na iných fórach, dokáže doslova v sekundách hýbať cenami kryptomien. Dokonca si za túto svoju „činnosť“ vyslúžil už aj nejedno trestné oznámenie. Blockworks teraz informuje, že Musk vydal varovanie pred masívnymi investíciami do meme kryptomien, akou je napríklad aj jeho najobľúbenejšia kryptomena dogecoin.

„Buďte rozumní,“ odkazuje Musk

Meme coiny, ktorých boom sa spustil hlavne od začiatku tohto roka, predstavujú vysoko volatilné aktíva, ktoré získavajú svoju hodnotu v podstate len na základy podpory komunity. Ako samotní vývojári niektorých memecoinov informujú, tieto kryptomeny sú len pre zábavu a nenesú v sebe žiadnu vnútornú hodnotu. Ich masívna podpora aktuálne vychádza aj z prelievania ziskov z bitcoinu, ktorý od začiatku roka vyrástol o viac ako 70 %.

Investičné rady Elona Muska zaiste patria ku veľmi vyhľadávaným. Faktom však je, že multimilionár sa vyjadruje ku samotným investičným príležitostiam veľmi zdržanlivo a sporadicky. Jeho kryptomenové portfólio je nejasné a aj podpora konkrétnych kryptomien (DOGE, PEPE či SHIBA) je len nepriama a nikdy nezdieľa so svojimi sledovateľmi konkrétne investičné nápady.

Preto teraz zaujalo jeho vyjadrenie na zasadnutí Rady generálnych riaditeľov denníka Wall Street Journal v Londýne. Tu investorov varoval pred prehnaným optimizmom, často hraničiacim až s naivitou. „Nikomu neradím, aby kupoval kryptomeny alebo stavil farmu na dogecoin,“ povedal Musk.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah
Elon Musk varuje pred přehnanými investíciami do memecoinov
Elon Musk varuje pred prehnanými investíciami do memecoinov. Zdroj: shutterstock.com/kovop

Žart s hodnotou 10 miliárd dolárov

Musk vyjadril svoju podporu dogecoinu, pretože je podľa neho zábavný a je na ňom jeho obľúbený pes Shiba Inu. Žiadne ďalšie svoje kryptomeny nekomentoval, preto sa dá iba tipovať, z čoho pozostáva jeho portfólio. Ako sme písali v článku Riaditeľ Binance: Kryptomena dogecoin mala byť dávno mŕtva, zachránil jú Elon Musk, viacerí experti neuznávajú memecoiny pre ich nulovú vnútornú hodnotu. Musk však je už mnoho rokov pomerne kontroverzná osoba, preto jeho podpora tomuto odvetviu kryptosveta nie je žiadnym prekvapením.

Dogecoin vznikol ešte v roku 2013 a momentálne je to najväčší token z kategórie meme mincí, s trhovou kapitalizáciou podľa Coinmarketcap v čase písania článku takmer 10 miliárd dolárov. Spolu s celým kryptotrhom zaznamenal v posledných týždňoch výrazný odliv kapitálu a jeho budúcnosť bude určite závisieť od pohybu celého trhu, na čele s bitcoinom. Nie je preto určite rozumné staviť na tento volatilný trh a vkladať svoju nádej na zbohatnutie do meme coinov. Tie síce momentálne dosahujú vysoký hype, ale tak, ako tisíce ľudí na nich zarobili, môžu čoskoro tisíce aj prísť o peniaze.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Je preto extrémne dôležité pripomenúť varovanie Elona Muska, že kryptomenový trh vie byť nesmierne štedrý, ale zároveň aj nesmierne krutý. Vždy preto investujte len peniaze, o ktoré si môžete dovoliť prísť.

Mohlo by vas zaujímať: Meme kryptomeny opäť lámu rekordy. Ktoré mince si treba všímať?

The post Elon Musk varuje pred investíciami do dogecoinu appeared first on KRYPTOMAGAZIN.