Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/elon-musk-dogecoin-je-v-pripade-transakcii-omnoho-lepsi-ako-bitcoin/ a autorom článku je Marek Hamran. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Elon Musk opäť podporil Dogecoin

Najbohatší človek na svete sa opäť vyjadril k svojej obľúbenej kryptomene Dogecoin. Elon Musk ho považuje v prípade transakčných operácií za lepší variant ako Bitcoin.

Elon Musk a Dogecoin

Nie je to prvýkrát, čo Musk takto verejne vyjadril podporu stále ešte populárnemu meme coinu DOGE. V rozhovore pre podcast Full Send ho označil za zábavnú a veľmi jednoducho použiteľnú kryptomenu.

Ak mám byť úprimný, Dogecoin podporujem hlavne preto, že ide o zábavný meme projekt, ktorý sa stále neberie príliš vážne. Aj napriek tomu, že bol tento projekt založený zo žartu, má stále omnoho vyššiu transakčnú priepustnosť ako Bitcoin.“

Prečítaj si tiež: Čo sa stane s Bitcoinom, keď jeho majiteľ umrie?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Musk ďalej pokračoval v porovnaní a uviedol, že Dogecoin dokáže spracovať transakcie približne za 10 sekúnd, no Bitcoinu trvá rovnaká operácia až 10 minút. Podľa miliardára je veľmi dôležitá aj inflačná vlastnosť Dogecoinu, ktorá je v porovnaní s Bitcoinom opäť výhodou:

Táto skutočnosť je veľmi dobrým faktorom k tomu, aby sa Dogecoin využíval ako transakčná mena.“

Bez odozvy

Podobné Muskove príspevky na adresu Dogecoinu už nemajú takú silu, ako v minulosti. S cenou tokenu DOGE totiž Muskova správa nič neurobila. Tesla aj naďalej drží svoje zásoby dogecoinov, čo následne potvrdil aj samotný Musk:

Žiadny z našich dogecoinov sme nepredali, stále ich držíme a neplánujeme realizovať žiadny predaj.“

Správa o držaní dogecoinov prišla po tom, ako Tesla predala 75 % zásob svojich bitcoinov.

Čítaj ďalej: Bitcoin je teraz extrémne lacný, tvrdí analytik spoločnosti Bloomberg

The post Elon Musk: „Dogecoin je v prípade transakcií omnoho lepší ako Bitcoin“ appeared first on KRYPTOMAGAZIN.