Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/dovolenky-v-chorvatsku-sa-zmenia-na-nepoznanie-sposobi-to-tato-vec/ a autorom článku je Karina Daráková. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Dovolenky v Chorvátsku sa zmenia na nepoznanie

O tom, že Chorvátsko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie ľudí z celej Európy, sa baviť ani netreba. Relatívne nízke ceny, príjemná klíma, čisté more a dostupnosť autom a vlakom sú dôvody, prečo túto krajinu ročne navštívia státisíce turistov.

Jeden z týchto dôvodov však zrejme zo zoznamu budeme musieť čoskoro vyradiť. Ako totiž uvádza portál The Telegraph, tamojšie podnebie by sa malo v priebehu najbližších desaťročí výrazne zmeniť.

Jadranský Dubaj?

Podľa odborníkov by mohli byť chorvátske letá do konca storočia podobné tým v Dubaji, kde sú teploty takmer neznesiteľné. Ako príklad uvádzajú Grécko, ktoré už zažíva tento jav a momentálne prechádza obrovskou vlnou horúčav. Podobná situácia sa deje aj v Katalánsku a na Sicílii.

Britský meteorológ Peter Stott tvrdí, že v dohľadnej dobe by mohli teploty v Európe atakovať hranicu až 50 stupňov Celzia. Takéto vysoké teploty sa najskôr objavia v oblasti Stredozemného mora. Táto lokalita doplatí na svoju polohu v blízkosti Afriky.

Rekordné teploty sa očakávajú už toto leto, pričom najviac bude ohrozená južná Európa. Úmrtnosť v dôsledku horúčav by mala vzrásť až o 30 percent. Letá budú nielen suchšie, ale aj dlhšie. Hladina Stredozemného mora by sa mohla do roka 2100 zvýšiť až o jeden meter. Dovolenková sezóna sa predĺži, a dovolenka v máji či októbri sa v Chorvátsku stane bežnou.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Balkán pod paľbou horúčav

The post Dovolenky v Chorvátsku sa zmenia na nepoznanie. Spôsobí to táto vec appeared first on KRYPTOMAGAZIN.