O IOTE sme si už niečo málo povedali v článku 7 kryptomien do ktorých sa oplatí investovať nielen v roku 2017. Kto tomuto článku venoval pár sekúnd, si už teraz môže gratulovať. Verím, že tieto riadky už číta s úsmevom na tvári, pričom sedí na peknej kôpke peňazí. Tí, čo namiesto čítania prokrastinovali na Facebúúčiku, nezúfajte! IOTA vám stále môže vyčariť úsmev na tvári. (Moje srdce krváca, keď si predstavím ako scrolluješ tie facebuky do bezvedomia)

Čo je IOTA?

IOTA je kryptomena (ak máš syndróm FOMO z kryptomien a nie z facebúúčiku, tak ti takéto banality netreba vysvetľovať). Samozrejme má svoje špecifiká, ako každá iná kryptomena. Konkrétne táto nevyužíva technológiu blockchain, ale takzvaný Tangle. „Majster sveta“ v kryptomenách, by ti hneď povedal: „Hah, nefrčí na blockchaine, tak to určite nemá budúcnosť!“

Paradoxne Tangle je jedna z najväčších evolučných výhod IOTY. Porovnajme tento evolučný pokrok s vývojom internetu. Vezmime si, že Bitcoin/Blockchain bol ako WEB 1.0. Ethereum je jeho ďalšou nadstavbou, čiže niečo ako WEB 2.0. Tangle je potom v našom príklade WEB 3.0 – inovatívne riešenie, vytvorené za účelom predísť nedostatkom Blockchainu a zároveň čo najlepšie slúžiť svojej podstate. Tou je, stať sa chrbtovou kosťou pre autonómnu strojovú ekonomiku akou je internet vecí (IOTA 2017).

Prečo IOTA?

Pretože – internet vecí (ak neviete, čo je internet vecí, budete si musieť spraviť domácu úlohu). Ale v skratke. Za rohom je budúcnosť plná zmien. Internet sa pomaly dostáva ďalej ako by na začiatku niekto predpokladal (hodinky, televízory).

Podľa štatistických údajov zo stránky statista.com je predpoklad, že v roku 2025 bude na svete približne 75 biliónov týchto zariadení. A vedzte, nepôjde iba o televízory a hodinky. Internet bude vo všetkom okolo nás. Tieto zariadenia budú pomocou internetu komunikovať medzi sebou, ale taktiež s nami. To nám ako používateľom prinesie nové možnosti ovládania týchto zariadení. V konečnom dôsledku internet vecí umožní rôzne pokročilé služby a celkovo prispeje k zlepšeniu používateľského zážitku pri využívaní takýchto zariadení.

Výhody IOTY

  • Používateľ je zároveň miner – s každou poslanou transakciou používateľ schváli dve ďalšie transakcie. V dôsledku toho je schvaľovanie transakcií rýchlejšie a jednoduchšie ako pri bežnom miningu.
  • Žiadne poplatky – tým, že sa pri transakciách stávate „minerom“ nie je potrebné platiť minerov ako pri blockchaine, preto sú poplatky pri využívaní IOTY nulové.
  • Architektúra IOTY spolu s vyššie spomenutými výhodami umožňuje mikro a nano transakcie s nulovými poplatkami, čo prináša úplne nové možnosti v oblasti podnikania a služieb.

Už vidíte potenciál IOTY?

Spomenuli sme si len niekoľko výhod z rozmanitej škály možností a služieb, v ktorých IOTA nájde svoje uplatnenie.

Predstavte si ten nový príliv transparentnosti v sektore akým je eGoverment. Dôležitou súčasťou tohto sektoru sú elektronické voľby a IOTA môže zohrať kľúčovú úlohu proti snahe niektorých pofidérov manipulovať výsledky volieb.

Potenciál IOTY sa však pretaví do všetkých odvetví spoločnosti od ubytovacích služieb, cez dopravu, inteligentné domácnosti a kto vie, kde až siahajú jej možnosti.

Ako nakúpiť IOTU

Na Coinmarketcap nájdete všetky dostupné burzy, na ktorých môžete momentálne IOTU kúpiť. Ak sa chcete riadiť mojou skromnou radou – odporúčam nakúpiť IOTU priamo cez tento exkluzivny link na Binance. Môžete ju tam nakúpiť za Etherum, Bitcoin, alebo Binance coin.

Pár milých slov na záver

Skúste vymeniť stalkovanie a nezmyselné scrollovanie na sociálnych sieťach za plnohodnotný informačný prieskum. Možno potom, váš čas strávený na internete, nadobudne reálnu hodnotu, ktorá sa odzrkadlí v náraste vašich investícií.