Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/chces-investovat-do-kryptomien-vybrali-sme-pre-teba-tie-najlepsie/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Top kryptomeny na nakupovanie.

Počet kryptomien z dlhodobého hľadiska narastá a pre mnohých investorov je náročné vybrať tie správne. Podľa údajov CoinMarketCap v súčasnosti existuje až 24 694 kryptomien, ktoré sa obchodujú na 628 burzách. Ktoré z nich by mal zvážiť každý, kto plánuje nakupovať digitálne aktíva?

V prvom rade je potrebné vysvetliť si, na základe akých parametrov boli kryptomeny vybrané. Pozerali sme sa iba na digitálne meny v rebríčku do top 50 podľa trhovej kapitalizácie a zároveň sme hľadali tie, ktoré sa zdajú byť podhodnotené. V zozname sa nebude nachádzať bitcoin a ethereum, pretože tie by mal automaticky držať každý investor. V tomto článku sa skôr zameriame na tie s nižšou kapitalizáciou.

Litecoin

Litecoin nezaznamenal v poslednom bullrune vyššie zhodnotenie ako v roku 2017. V poslednom cykle reagoval oneskorene a dobiehal ziskovosť bitcoinu a etherea s časovým oneskorením. Inak povedané, litecoin je v súčasnosti podhodnotený a ani zďaleka nedosiahol také zisky ako ostatné vysoko kapitalizované mince.

Na litecoinovej sieti začali prudko stúpať transakcie. Z fundamentálneho hľadiska ide o pozitívny signál, ktorý je spôsobený záujmom o ordinals LTC-20. Okrem toho sa blíži aj halving, ktorý podľa údajov Litecoinhalving nastane už 2. augusta 2023Táto udalosť by mala spôsobiť cenový nárast LTC.

Litecoin neprekonal nové historické maximum
Litecoin neprekonal nové historické maximum. Zdroj: TradingView

Litecoin dosahuje trhovú kapitalizáciu 6,42 miliardy dolárov, zatiaľ čo denný objem obchodovania sa nachádza na úrovni 461,36 milióna dolárov. V rebríčku podľa trhovej kapitalizácie je na 11. mieste.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance coin

Binance coin prekonal ziskovosť bitcoinu už dva cykly po sebe, čo sa podarilo máloktorej vysoko kapitalizovanej minci. Za touto mincou stojí najväčšia kryptomenová burza na svete Binance, ktorá je zároveň aj najziskovejšou spoločnosťou v tomto odvetví. Token binance coin je neoddeliteľnou súčasťou fungovania mnohých podprojektov burzy.

Impérium burzy sa stále rozrastá, o čom sme vás informovali v článku Impérium Binance sa rozrastá: krajiny autorizujú burzu po celom svete. Nehovoriac o cenovom náraste samotného tokenu, ktorý v priebehu roka 2021 a 2022 narástol voči bitcoinu až o 3 400 %.

Binance coin kraľuje medzi burzami
Binance coin kraľuje medzi burzami. Zdroj: TradingView

Binance coin dosahuje trhovú kapitalizáciu 48,12 miliardy dolárov, zatiaľ čo denný objem obchodovania sa nachádza na úrovni 342,55 milióna dolárov. V rebríčku podľa trhovej kapitalizácie je na 4. mieste.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Cardano

Zisky Cardana v poslednom bullrune dosiahli rekordné úrovne a prekonali výkonnosť najväčších kryptomien na svete. Posledný cyklus spôsobil nárast cardana až o 3 000 % voči doláru a 1 150 % voči bitcoinu. Rovnaký scenár sme ale mohli vidieť aj v roku 2017, kedy cardano narástlo len za niekoľko mesiacov o neuveriteľných 5 700 %.

V súčasnosti sa cena spamätáva z korekcie a formuje akumulačnú štruktúru, po ktorej by mal nasledovať ďalší bullrun. Ak budú ceny kryptomien opäť rásť je pravdepodobné, že cardano bude znovu prekonávať ziskovosť ostatných. Ak sa zaujímate aj o fundamentálne dôvody prečo bude cardano rásť, odporúčame vám prečítať si aj článok Ekosystém cardana nezastaviteľne rastie. Bude token ADA rásť?

Cardano opakuje rekordné zisky
Cardano opakuje rekordné zisky. Zdroj: TradingView

Cardano dosahuje trhovú kapitalizáciu 12,72 miliardy dolárov, zatiaľ čo denný objem obchodovania sa nachádza na úrovni 134,65 milióna dolárov. V rebríčku podľa trhovej kapitalizácie je na 7. mieste.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto kryptomeny majú veľký potenciál rastu v roku 2023

The post Chceš investovať do kryptomien? Vybrali sme pre teba tie najlepšie appeared first on KRYPTOMAGAZIN.