Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/cena-meme-coinov-po-uspesnom-bitcoin-halvingu-rastie/ a autorom článku je PR články. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Toto sú najlepšie meme coiny

Pred pár dňami nastal dlho očakávaný halving odmien za ťažbu Bitcoinu. 19. apríla mineri vyťažili 840 000. blok Bitcoinu, čo automaticky znížilo odmenu z 6,25 na 3,125 BTC za blok. Na prvý pohľad sa pre investorov a obchodníkov s Bitcoinom nič zásadné nestalo. No ten najväčší dopad halvingu ešte len príde. Dôvod pre radosť však mali vlastníci niektorých meme tokenov.

Masívny prílev nových investícií do najznámejších meme kryptomien ako Bonk, Shiba Inu či Pepe zdvihol ich cenu v priemere o 15 až 20 %. Na zvýšenej cenovej hladine sa držia aj po dvoch dňoch, čo otvára príležitosť aj pre ďalšie meme tokeny. Ktoré z nich sa oplatí sledovať? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.

Transakčné poplatky po Bitcoine vyleteli na 240 dolárov

Hoci sme spomenuli, že halving Bitcoinu sa zatiaľ výraznejšie nepremietol do jeho ceny na burzách, efekt znižovania odmien pocítili najmä ťažiari. Napriek väčšej konkurencii medzi jednotlivými mining poolmi, ťažiari nemali dôvod vypínať svoje stroje. Veď počas halvingu sa transakčný poplatok na bitcoinovej sieti vyšplhal na neskutočných 240 dolárov. Cena postupne klesala cez 80 dolárov až k súčasným 14,80 dolárom za transakciu so strednou prioritou. Piatkové poplatky tak prekonali predchádzajúci rekord z apríla 2016, keď ich výška dosiahla 62 dolárov.

Kým sa ťažiari tešia, že im znížené odmeny za mining Bitcoinu kompenzujú vysoké transakčné poplatky, na poli bežných investorov majú dôvod na radosť najmä majitelia meme coinov. Tie vystrelili takmer okamžite po vyťažení 840 000. bloku BTC. Napriek Doge Day, ktorý nastal 24 hodín po halvingu, hodnota Dogecoinu zostala bez výraznej zmeny. Naopak, explóziu zažili hlavne meme tokeny na Solane. Token FLOKI v čase písania článku vzrástol od halvingu o 22,5 %, Pepe o 24,8 % a BOOK OF MEME o 18,1 %. Najväčším skokanom bol token Bonk, ktorého cena vyletela o 37,2 %.

Mimo kryptomien na Solane zaznamenal výraznejší rast aj Shiba Inu, ktorý svojim majiteľom priniesol 18,9 % zhodnotenie. Toto všetko tvorí predpoklad, že by meme tokeny aj naďalej mohli z efektu halvingu výrazne ťažiť. Minimálne z krátkodobého hľadiska sa tak oplatí poobzerať sa po ďalších ambicióznych meme projektoch. Na výber máte viacero tokenov z tých, ktoré už na burze sú alebo na ňu čoskoro vstúpia. Obzvlášť atraktívna je potom trojica SpongeV2, Smog a Slothana.

SpongeV2 po halvingu vzrástol o 15,5 %

Meme projekt Sponge naďalej pokračuje v tom, čo si pred spustením verzie V2 predsavzal – priniesť majiteľom ešte atraktívnejšie zhodnotenie. Prvá verzia v roku 2023 nakrátko presiahla trhovú kapitalizáciu 100 miliónov dolárov. Sponge V2 však dokázal túto métu prekonať, keď po spustení na sieti Polygon dosiahol kapitalizáciu 121 miliónov dolárov. Prechod na rýchlejšiu a lacnejšiu druhú vrstvu sa ukázal ako skvelý krok, keďže aj dnes, viac ako mesiac a pol po premostení, dosahuje trhová kapitalizácia 74,8 milióna €.

Držiteľov SpongeV2 isto potešil aj výnos po halvingu, keď cena za pár hodín stúpla z 0,001603 dolára na 0,001859 dolára. To sa rovná 15,5 % výnosu. Šancu priniesť vám ďalšie zhodnotenie tak SpongeV2 rozhodne má, najmä ak sa pozriete na ďalšie súčasti tohto meme projektu. Štruktúra tokenu totiž poskytuje možnosť uzamknúť ho s odmenou v podobe ročného percentuálneho zhodnotenia. Stakovať ho môžete jednak na blockchaine Ethereum, kde sa aktuálna miera odmien pohybuje na 164 % ročne. Ešte lákavejšie odmeny vás čakajú na sieti Polygon s 346 % zhodnotením.

Pohľadom na roadmapu zistíte, že Sponge V2 ešte stále čaká na zalistovanie na veľkých burzách, kde môže naďalej stúpať. To isté platí aj pre ďalšiu možnosť pasívneho príjmu prostredníctvom play-to-earn hry Sponge Racer. V nej bude projekt distribuovať voľné tokeny najvyššie umiestneným hráčom v tabuľke. Meme projekt tak disponuje významnou úžitkovosťou a potenciálom budúcich ziskov. Svoje tokeny si môžete zakúpiť priamo na webstránke projektu, a to prostredníctvom ETH, USDT, MATIC alebo platobnej karty.

Kúpiť token SPONGEV2

Druhá sezóna airdropu Smog je v plnom prúde

Meme token Smog si za svoju krátku existenciu dokázal vybudovať širokú a angažovanú komunitu. Dôvodom je najmä prísľub najväčšieho airdropu spomedzi meme tokenov na Solane. Nezostalo len pri sľuboch na papieri, a tak rovno po spustení projektu tvorcovia Smog zahájili aj prvú sezónu airdropu. Dnes však už majitelia tokenov plnia výziev a úlohy druhej sezóny, ktoré projekt postupne pridáva na platformu Zealy. Dovedna stihlo vyše 20 tisíc členov komunity splniť 3 milióny výziev.

Dnes disponuje tokenom SMOG viac ako 135-tisíc ľudí. No airdrop nie je jedinou lákavou vlastnosťou projektu. Hoci ide o kryptomenu na Solane, tvorcovia spustili most aj na blockchain Ethereum. Týmto krokom významne rozšírili pole potenciálnych investorov. Navyše ak sa rozhodnete pre token SMOG na Ethereu, samotný projekt vám naň dá 10 % zľavu.

Aby bol balíček kompletný, nezabudlo sa ani na odmeny za staking vo výške 42 %. Na airdrop a odmeny totiž tím Smog vyčlenil až 35 % z celkového množstva 1,4 miliardy tokenov. Tieto čísla len potvrdzujú, že Smog skutočne patrí k tým najatraktívnejším Solana kryptomenám. Tokeny môžete nakúpiť buď na burze Birdeye a MEXC, alebo priamo na oficiálnej webstránke.

Kúpiť token SMOG

Slothana po vyzbieraní 10 miliónov $ už o pár dní vstúpi na burzy

Trojicu nádejných kryptomien zakončuje čistokrvný meme token Slothana. Hoci nedisponuje žiadnym hlbším využitím, svoju popularitu stavia najmä na humore a tvorbe komunity na sociálnych sieťach. A tento zámer sa Slothane darí. Veď svoj predpredaj s pevným limitom 10 miliónov dolárov stihla naplniť za dva týždne. Projekt sa jednak môže oprieť o postavičku kancelárskeho leňochoda, no tým pravým investičným lákadlom je spôsob distribúcie tokenov SLOTH.

Mechanizmus pripisovania tokenov SLOTH už ani nemôže byť jednoduchší. Namiesto nákupu prostredníctvom burzy či postupného uvoľňovania už zakúpených tokenov až po istom čase vám postačí len správna adresa kryptopeňaženky. Presne tak. Najskôr pošlete na správnu adresu, ktorú nájdete na webstránke Slothany, patričný počet tokenov SOL. Potom vám projekt pripíše adekvátny počet SLOTH priamo na vašu kryptopeňaženku. Za jeden SOL dostanete 10 000 SLOTH, a to aj teraz, po naplnení stropu predpredaja.

Slothane ešte stále zostáva pár dní do oficiálneho spustenia. Preto ak si chcete zaistiť svoje tokeny SLOTH, výmenu neodkladajte na poslednú chvíľu. Je totiž možné, že už po pár hodinách môže token niekoľkonásobne zvýšiť svoju hodnotu. Všetky aktuality o projekte Slothana nájdete na Twitteri s 23,2-tisícmi sledovateľov.

Web Slothana

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

The post Cena meme coinov po úspešnom Bitcoin halvingu rastie appeared first on KRYPTOMAGAZIN.