Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/cena-jednodnovej-dialnicnej-znamky-je-oficialne-potvrdena-dalsia-znamka-sa-zrusi/ a autorom článku je . Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Cena jednodňovej diaľničnej známky je oficiálne potvrdená

Od augusta bude možné kúpiť aj na Slovensku jednodňovú diaľničnú známku za 5,4 eura. Vyplýva to z novely nariadenia o výške úhrady diaľničnej známky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré v stredu schválila vláda.

Nariadením sa zároveň ruší celoročná diaľničná známka a okrem jednodňovej tak zostáva v platnosti iba 365-dňová, mesačná a desaťdňová známka.

Ministerstvo dopravy SR spresnilo, že nariadenie nadobudne účinnosť 1. augusta.

Účelom návrhu nariadenia vlády je ustanoviť výšku úhrady diaľničnej známky s jednodňovou platnosťou, ako aj vykonať legislatívnotechnické úpravy v súvislosti s navrhovaným zrušením diaľničnej známky za kalendárny rok a v súvislosti s terminologickým zosúladením so zákonom o pozemných komunikáciách.

The post Cena jednodňovej diaľničnej známky je oficiálne potvrdená. Ďalšia známka sa zruší appeared first on KRYPTOMAGAZIN.