Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/musk-ukazal-plany-pre-twitter-dogecoin-moze-odstartovat-dlhodoby-rast/ a autorom článku je Marek Hamran. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Dogecoin a Twitter

Elon Musk od prevzatia Twitteru naďalej pracuje na výrazných zmenách, ktoré by mali byť integrované v najbližšom období. Bude Dogecoin využívaný v prípade platieb v rámci siete?

Elon Musk a Dogecoin

Twitter 2.0 začína naberať na osile. Kryptomenová komunita a najmä fanúšikovia Dogecoinu dúfajú, že Musk túto blockchainovú sieť konečne naplno zapojí do projektu. Integrácia mince DOGE by podľa nepriameho vyjadrenia Elona Muska mohla prísť už čoskoro. Priama zmienka o Dogecoine síce nepadla, ale aj tak dokázal tento meme coin vzrásť o viac ako 19 %.

Generálny riaditeľ Tesly prezradil aj ďalšie plány pre Twitter 2.0. Zmeny majú nastať v prípade reklamy, videí aj samotných správ, ktoré by mohli dostať novú šifrovanú podobu. Muskovo prevzatie spoločnosti má pozitívny vplyv v prípade registrácie nových používateľov a aktivity v sieti. Tieto dva ukazovatele sa zvýšili o viac ako 86 %, čím dosiahli nové historické maximum.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Prečítaj si tiež: Je teraz čas na nakupovanie kryptomien?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prvé fámy o zapojení Dogecoinu sa objavili ešte 27. októbra, keď technologická blogerka Jane Manchun Wong zverejnila príspevok, v ktorom uviedla, že Twitter už začal pracovať na peňaženke, ktorá podporuje vklady a výbery mince DOGE. Správa spôsobila cenový nárast o viac ako 40 %.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

Viacero odborníkov však vníma tento fakt negatívne. Podľa nich existujú aj lepšie blockchainové siete, ktoré sa dajú využívať ako platobný systém. Spoluzakladateľ švajčiarskej spoločnosti Jelurida Lior Yaffe nepovažuje zapojenie Dogecoinu za múdre riešenie.

Aj keby sa im podarilo vybudovať platobný systém okolo Twitteru, existujú oveľa lepšie blockchainové riešenia ako Dogecoin, z ktorých si môžete vybrať, pokiaľ ide o bezpečnosť, súkromie, inteligentné zmluvy a škálovanie,“ uviedol Yaffe.

Čo si o tejto téme myslíte vy? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Čítaj tiež: Aktuálne: spoločnosť BlockFi oficiálne vyhlásila bankrot! Čaká nás ďalší dominový efekt?

The post Čaká Dogecoin raketový rast? Elon Musk ukázal prvé plány pre Twitter 2.0 appeared first on KRYPTOMAGAZIN.