Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/bratislavcania-sa-v-oblubenom-podniku-viac-nenajedia-proti-firme-sa-zacalo-konkurzne-konanie/ a autorom článku je Redakcia Kryptomagazínu. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Bratislavčania sa v obľúbenom podniku viac nenajedia

Reštaurácia nachádzajúca sa na nábreží Dunaja končí. Zákazníci ju navštevovali pre jej výborné rebrá a české pivo. Teraz však podnik krajuche.

Portál Hospodárske noviny poukazuje na to, že podnik s názvom Kolkovna je trvalo zatvorený. Proti firme, ktorá podnik prevádzkovala, sa dokonca začalo konkurzné konanie. Možno konštatovať, že reštaurácia svoje brány už neotvorí.

Dôvodom je fakt, že do konkurzu posiela spoločnosť Gastro River Park samu seba. Tento koncept má viacero pobočiek – v Prahe a v Brne ich je dohromady 8. Tej bratislavskej sa však nedarilo, keďže svoje brány zatvára po rokoch finančných strát.

Miznú aj iné populárne značky

Mnohí Bratislavčania si určite všimli, že na Špitálskej ulici už viac nenakúpia v predajni Ozeta. Táto značka je jednou z mnohých, ktoré sa rozhodli presunúť sa do obchodných centier. Priestory, kde Ozeta donedávna fugovala, aktuálne patria second handu

Obchodné centrá zavoňali aj iným značkým. Okrem Špitálskej ulice Ozeta odišla aj z Obchodnej ulice, odkiaľ sa vyparili aj obuvné firmy CCC a Deichmann. Tie sa presťahovali do obchodného centra nad autobusovou stanicou Nivy.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah

Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Veľký reťazec hlási problémy

Diskontný maloobchodný reťazec Pepco, ktorý pôsobí v Rakúsku so 73 pobočkami a zamestnáva približne 680 ľudí, podal návrh na vyhlásenie konkurzu na obchodnom súde vo Viedni. Napriek tejto situácii budú obchody aj naďalej otvorené, až kým nebude inak rozhodnuté. Spoločnosť plánuje svoje aktivity v Rakúsku ukončiť. Tieto informácie zverejnila skupina v utorok, podľa správy agentúry APA, ktorú cituje TASR.

Pepco Austria zdôraznila, že aj napriek viacerým pokusom o reštrukturalizáciu nedokázala dosiahnuť ziskovosť v danej krajine. Skupina oznámila, že dlhodobo opatrné správanie spotrebiteľov, nadpriemerná inflácia, vysoké prevádzkové náklady a celkovo negatívny makroekonomický výhľad viedli k silne negatívnemu vplyvu na hospodárske výsledky Pepco Austria.

Pred dva a pol rokom vstúpila spoločnosť Pepco na rakúsky trh akvizíciou väčšiny predajní siete CCC. Tento diskontný predajca ponúka široký sortiment, vrátane oblečenia, hračiek, domácich potrieb a nábytku za výhodné ceny. Sídlia v Poznani a momentálne zamestnávajú viac ako 31 000 ľudí v 19 európskych krajinách, prevádzkujúc sieť viac ako 3 600 predajní.

V priebehu finančného roku 2022/2023 zaznamenala medzinárodná skupina Pepco rekordné tržby vo výške 5,65 miliardy eur, čo predstavuje 17% nárast. Po ukončení svojej aktivity v Rakúsku plánuje spoločnosť sústrediť svoju pozornosť na trhy s vysokým rastovým potenciálom.

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, ako môžu Slováci ušetriť na poistení. Mnohí robia banálnu chybu

The post Bratislavčania sa v obľúbenom podniku viac nenajedia. Proti firme sa začalo konkurzné konanie appeared first on KRYPTOMAGAZIN.