Krypto komunitou v poslednej dobe zatriasol náhly pád kurzov kryptomien. Táto udalosť však pre vaše investície vôbec nemusela byť tragická. Stačilo len prečkať obdobie pesimizmu a po pár dňoch nastala korekcia a kurzy sa pomaly vracajú na svoje pôvodné čísla. Horšie to ale bolo v prípade Bitconnectu, ktorý tento týždeň ukončil svoju činnosť. Platforma Bitconnect pripravila mnohých investorov o skutočné vysoké investície. V niektorých prípadoch išlo až o životné úspory. Ľudia si z dôvodu vidiny veľkých ziskov dokonca brali úvery, čo ich priviedlo až na samotné dno.

Pyramída menom Bitconnect

Bitconnect zaujal aj nás svojim potenciálom a preto sme mu venovali pozornosť v článku: Bitconnect – efektívny spôsob ako prehajdákať 100€ alebo…? Samozrejme išlo len o dôkladné preskúmanie tejto investičnej možnosti a snahy priniesť vám čo najrelevantnejšie informácie.

Aj keď vzhľad Bitconnectu už od začiatku niesol charakterové črty Ponzi schémy, nechceli sme sa nechať ovládnuť pokryteckou náturou a nechali sme sa uniesť šarmom tejto investičnej platformy. Samozrejme z prieskumného hľadiska sme do “Bitconnect Ponzi” nepadli po hlave a investovali sme len 100€.

Pravý dôvod zániku Bitconnect “Ponzi”

Zo začiatku sme s Bitconnectom boli ruka v ruke a z dôvodu pomerne nízkej investície sme nemali dôvod sa obávať toho čo nasledovalo.

Začiatkom tohto roku sa stal Bitconnect témov číslo 1 a nasledoval nečakaný pád. Pravý dôvod sa určite bežná verejnosť nedozvie a samotný Bitconnect celú situáciu obalí do rúška tajomstva, v ktorom bol celý projekt obalený aj doteraz. oficiálneho vyjadrenia Bitconnectu je zrejmé, že hlavnými príčinami zániku sú:

  • Preskúmanie Bitconnectu regulačnými úradmi Texasu a Severnej Carolíny
  • Neustále hackerské DDoS útoky
  • Negatívne mediálne správy

Z miliónu na nulu

Svet kryptomien so sebou nesie potenciál neskutočných zárobkov. Pre mnohých z nás je to možnosť zarobiť peniaze ku ktorým by sme neprivoňali ani v prípade, že by sme v robote boli 24/7.

Vždy však majte na pamäti, že každá z týchto investícií je riziková. Neinvestujte bez uváženia a nechávajte si otvorené zadné dvierka, najlepšie viacero dvierok, keby niektoré z nich zavrel prievan…;)