Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/bitcoin-sa-rychlo-blizi-k-hranici-65-000-dolarov-trh-sa-vsak-stale-boji-inflacie/ a autorom článku je PR články. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Bitcoin stále rastie

Začiatok nového týždňa Bitcoinu praje. Po niekoľkodňovej stagnácii okolo 62-tisíc dolárov sa cena najväčšej kryptomeny odrazila k prudkému rastu. V čase písania článku sa blíži k hranici 65-tisíc dolárov. Na tejto úrovni bol naposledy v druhej polovici septembra, keď FED po štyroch rokoch znížil úrokové sadzby.

Bitcoin však v nasledujúcich hodinách a dňoch čaká viacero výziev. Prvým bude prekonanie viacerých úrovní rezistencie. Druhá výzva je pre rast ceny do konca roka ešte významnejšia. To sú dáta o inflácii a nezamestnanosti v USA. Dokáže Bitcoin ukončiť 2024 nad 100 tisíc dolármi a potiahnuť so sebou aj perspektívne altcoiny? Na to sa pozrieme v dnešnom článku.

Navštíviť Pepe Unchained

Bitcoin prekonal prvú hladinu rezistencie

BTC sa niekoľko dní nevedel dostať z pivot úrovne tesne nad 62-tisíc dolárov. Vzhľadom na aktuálnu dynamiku sa však zdá, že sa len šetril na to, aby sa dokázal dostať tam, kde bol naposledy takmer pred mesiacom.

V čase písania článku tak dokázal pomerne jednoducho preraziť prvú hladinu rezistencie 64 350 dolárov a smeruje k 65-tisíc dolárom. Vzostup nedokázali zastaviť ani správy z Číny, kde sa nateraz neráta s ďalšími ekonomickými stimulmi.

Naopak, Bitcoin celkom jednoznačne smeruje k ďalšej úrovni rezistencie 65 680 dolárov. Ak by sa mu podarilo prekonať aj túto hodnotu, ďalší bod odporu by bol tesne nad cenou 68-tisíc dolárov. Tým pádom by preskočil mesačné maximum o viac ako 1 500 dolárov.

Otázkou však zostáva, kedy a či vôbec k prelomeniu odporu príde? Hoci Bitcoin aktuálne má silnú rastovú dynamiku, kryptotrh čelí jemnej neistote po zverejnení dát o inflácii a nezamestnanosti v USA.

Inflácia neklesá tak rýchlo, ako sa očakávalo

Najčerstvejšie ukazovatele tržného výkonu v USA sú mierne zmätočné. Kým medziročne celková inflácia klesla z 2,5 na 2,4 %, jadrová inflácia (tá, ktorá nezahŕňa napríklad ceny energií, poistenia a podobne) vzrástla z 3,2 na 3,3 %. Očakával sa pritom opačný trend a pokles k 3,1 %.

Zároveň narástol aj počet ľudí, ktorí žiadajú o podporu v nezamestnanosti. Tá by pritom podľa dát mala klesať zo 4,2 na 4,1 %. Veľkou mierou k tomuto poklesu však prispel skokový nárast voľných miest vo vládnom sektore.

Pozadie týchto dát tak je pomerne zmätočné, čo môže negatívne ovplyvniť cenu Bitcoinu, ale aj novembrové rozhodnutie centrálnej banky USA, či pristúpi k ďalšiemu zníženiu úrokových sadzieb.

Znižovanie úrokových sadzieb

Podľa aktuálnej predpovede nástroja CME FedWatch existuje 84 % šanca, že FED v novembri pristúpi k ďalšiemu znižovaniu úrokových sadzieb. S najväčšou pravdepodobnosťou však len o 25 bázických bodov.

Na druhú stranu, momentálne hodnoty nezamestnanosti aj inflácie sú na niekoľkoročných minimách. Zdá sa, že tento fakt si uvedomuje aj samotný trh, preto by mohla aktuálna dynamika pokračovať.

To je dobrou správou nielen pre Bitcoin, ale aj celú kryptosféru. Držiteľom overených kryptomien, ale aj nových a ambicióznych projektov, akým je napríklad Pepe Unchained, by záver roka mohol priniesť značné výnosy.

Viac o Pepe Unchained

Predpredaj Pepe Unchained sa blíži k 20 miliónom dolárov

Prečo zo všetkých začínajúcich projektoch spomíname práve meme coin Pepe Unchained? Máme na to hneď niekoľko dôvodov. Poprvé, nejde len o bežný meme token, ale prepracovanú Layer 2 platformu, ktorej jadro tvorí druhá blockchainová vrstva Pepe Chain. Tá síce stojí nad blockchainom Ethereum, no zároveň poskytuje až 100-násobne rýchlejšie spracovanie transakcií než na hlavnej sieti.

Ďalšou výhodou pre obchodníkov, ktorí budú využívať Pepe Chain na prevody, sú aj oveľa nižšie transakčné poplatky. Zároveň je s primárnou vrstvou nonstop prepojený vďaka zabudovanému premosteniu, čo je ďalším plusom pre využívanie Layer 2 platformy. Nehovoriac o rozšírení block explorer, s ktorým si budete môcť skontrolovať každú vykonanú transakciu na Pepe Chaine.

Projekt Pepe Unchained

Projekt Pepe Unchained. Zdroj: pepeunchained.com/en

To všetko prispelo k tomu, aby Pepe Unchained vzbudil medzi investormi značnú pozornosť. Výsledkom je viac ako 19,4 milióna dolárov, ktoré projekt vyzbieral ešte počas predpredaja. Hodnota fundraisingu navyše stále stúpa. Aj preto sa tvorcovia Pepe Unchained rozhodli rozšíriť svoju roadmapu o ďalšie zaujímavé míľniky.

V budúcnosti napríklad ponúkne vlastnú decentralizovanú burzu s nízkymi poplatkami. Na svoje si prídu aj vývojári decentralizovaných aplikácií. Tí budú môcť nielen zužitkovať blockchainový priestor, ktorý Pepe Chain poskytuje, ale tiež budú mať šancu získať granty na vývoj svojich aplikácií priamo od projektu Pepe Unchained.

Partneri Pepe

Partneri Pepe. Zdroj: pepeunchained.com

Všetky tieto kroky sa však začnú realizovať po ukončení predpredaja. Stále tak máte možnosť zaistiť si natívne tokeny PEPU za výhodnejšiu cenu 0,00998 $. Ihneď po nákupe ich môžete uzamknúť do štruktúry blockchainu a získať tak extra bonusy za staking. Tie sú aktuálne na úrovni 113 % ročne.

Nákup tokenov PEPU zrealizujete priamo na webovej stránke projektu, kde si najskôr k nákupnému widgetu pripojíte svoju kryptopeňaženku a zvolíte si želaný počet tokenov. Zaplatiť budete môcť kryptomenami ETH, BNB, USDT alebo platobnou kartou. Všetky aktuality o projekte zase nájdete na sociálnych sieťach X a Telegram.

Web Pepe Unchained

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

The post Bitcoin sa rýchlo blíži k hranici 65 000 dolárov, trh sa však stále bojí inflácie appeared first on KRYPTOMAGAZIN.