Za vytvorením Bitcoinu stálo pravdepodobne niekoľko dôvodov. Hlavným z nich bolo určite odstránenie nedostatkov súčasného finančného trhu. To či tieto nedostatky odstráni je hudba budúcnosti. Zatiaľ s určitosťou však môžeme povedať, že Bitcoin je najrozšírenejšia, decentralizovaná, digitálna, open source mena, ktorá zasiahla rôzne odvetvia spoločenského života.

Využitie Bitcoinu často naberá rôzne kontúry, ktoré môžu siahať až do hĺbok deep webu za účelom nákupu rôznych nelegálnych komodít. Ale koho by zaujímali drogy, keď s využitím Bitcoinu dokážeme prispeiť k nezištným činom a vylepšiť si tak vlastné karma body. Ako?

Hovorím o tom, že českej pobočke Lekárov bez hraníc, už môžete  prispieť aj formou Bitcoinu. Ide o medzinárodnú humanitárnu a zdravotnícku organizáciu poskytujúcu pomoc ľudom v núdzi až v 70 krajinách sveta. Prostriedky na poskytovanie pomoci a financovanie svojich projektov získavajú predovšetkým z príspevkov súkromných darcov.

Minimálnym príspevkom tak dokážete zabezpečiť jednému ťažko podvyživenému dieťaťu terapeutickú výživu na mesiac. Ale čo viac, Lekári bez hraníc dokážu vďaka príspevkom od bežných ľudí, ako sme my všetci, ošetriť ročne približne 10 miliónov ľudí naprieč všetkými kútmi našej planéty.

Sila Bitcoinu je v rukách nás, ktorí ho vlastníme a v skutkoch, ktoré s ním dokážeme vykonať. Predchádzajúca veta je parafrázou myšlienok rôznych múdrych kníh. Podstatou však ostáva, že Bitcoin nám otvára nové možnosti a je len na nás ako ich využijeme.

Ak aj vám pohlo srdcom a rozhodli ste sa podať pomocnú ruku práve formou Bitcoin príspevku na stránke Lekári bez hraníc, to môžete jednoducho urobiť.

V prípade, že by ste radi Lekárov bez hraníc podporili, ale nevlastníte Bitcoin, ani neviete ako ho získať, nezúfajte. Prikladám jednoduchý návod ako bezpečne a rýchlo nakúpite svoj prvý Bitcoin. Teraz vám už nič nebráni konať nezištne.