Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/binance-recenzia-obchodovanie-poplatky-futures-produkty/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Recenzia a návod Binance

Binance v kocke
Názov spoločnosti
Binance
Sídlo spoločnosti
Malta
Obchodné poplatky
od 0,009 % do 0,10 %
Minimálny vklad
SEPA 10 eur a Visa 15 eur
Web
binance.com
Slovenský jazyk
check
Podpora eura
check
Zákaznícka podpora
check
Mobilná aplikácia
check
FacebookInstagramTelegramXLinkedInundefined

 

  • Pomerne nízke poplatky
  • Obrovský počet produktov
  • Najväčšia kryptomenová burza na svete
  • Bezpečnosť a legitimita
  • Celosvetovo známa značka

  • Komplikovanosť pre začiatočníkov

Binance recenzia vás prevedie kompletne celou platformou. Ukážeme vám, ako si nakúpiť kryptomeny, či dokonca zarábať pasívne a dostávať digitálne meny zadarmo.

Binance je už dlhé roky najväčšia kryptomenová spoločnosť na svete, ktorá sa zameriava predovšetkým na obchodnú platformu, ktorá disponuje najväčším denným objemom obchodov. Firmu založil Changpeng Zhao v roku 2017. Sídlo bolo pôvodne v Číne, no potom sa presťahovalo do Japonska tesne pred čínskym obmedzením kryptomien a následne na Maltu.

Spoločnosti netrvalo dlho vyšplhať sa až na prvé miesto a predbehnúť konkurenciu. Práve Binance je pre mnohých nováčikov prvou voľbou, ak vstupujú na trh. Avšak dodnes ju používa aj obrovské množstvo starších investorov hlavne kvôli pokročilým funkciám. Burza Binance poskytuje všetky kryptomenové produkty na jednom mieste.

Vznik burzy predchádzal aktivitám Changpeng Zhaa už v roku 2013, kedy sa propojil k Blockchain.info ako člen tímu pre kryptomenovú peňaženku. Necelý rok pracoval aj pre spoločnosť OKCoin v oblasti spotového obchodovania medzi fiat peniazmi a kryptomenami. Na túto pozíciu ho dosadil Yi He, s ktorým neskôr v roku 2017 založil Binance.

Spolupráca Binance a Christiana Ronalda

Spolupráca Binance a Christiana Ronalda. Zdroj: Binance Instagram

TIP Registrujte sa na Binance a získajte bonus 100 dolárov

Už v januári 2018 dosahovala Binance trhovú kapitalizáciu 1,3 miliardy dolárov. Dva mesiace na to presťahovala centrálu na Maltu. V roku 2019 rozšírila svoje pôsobenie o Binance Jersey, nezávislý subjekt od svojej materskej burzy s cieľom zamerať sa na Európu. V tom istom roku spoločnosť oznámila spoluprácu s izraelským platobným procesorom Simplex, aby umožnila nákupy kryptomien pomocou debetných a kreditných kariet, vrátane Visa a Mastercard.

V máji 2019 došlo k hacknutiu, počas ktorého bolo ukradnutých až 7 000 Bitcoinov v hodnote 40 miliónov dolárov v tom čase. Changpeng Zhao sa zaviazal, že Binance uhradí straty zákazníkom prostredníctvom fondu. Toto je len jeden príklad z mnohých, na ktorom vidíme, že ide skutočne o legitímnu a dôveryhodnú spoločnosť.

V septembri 2019 začala Binance ponúkať trvalé futures kontrakty, ktoré umožňovali finančnú páku až 125X. Následne začali súdne spory a regulačný tlak zo strany regulátorov, ktorý trvá až dodnes. Napriek tomu sa Binance ukázala ako silný hráč na trhu a investori nestratili dôveru.

V júli 2023 odstúpilo zo spoločnosti niekoľko vedúcich pracovníkov a firma znížila svoju globálnu pracovnú silu až o 1 000 zamestnancov. V júni 2023 mala Binance odliv 790 miliónov amerických dolárov po tom, čo Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) oznámila svoju žalobu. V tom čase Forbes oznámil, že spoločnosť má celosvetovo 120 miliónov používateľov. Tento tlak pokračoval až do bodu, kedy Changpeng Zhao odstúpil z postu generálneho riaditeľa a nahradil ho Richard Teng.

CEO Binance Richard Teng

CEO Binance Richard Teng. Zdroj: Wikipedia

S cieľom platiť poplatky na burze Binance bol počas spustenia uvedený aj Binance coin (BNB). Až do roku 2021 bol BNB 3. najväčšia kryptomena na svete podľa trhovej kapitalizácie. Z pôvodnej ethereovej siete sa v roku 2020 presunul do Binance Smart Chain (BSC). Dodnes ide o jednu z najväčších kryptomien vôbec.

Návod Binance a recenzia Binance vám ukáže všetky produkty na platforme. Priblížime si spotové a maržové obchodovanie, trh peer to peer (P2P), trading botov ale aj copytrading. Na Binace tak dokážete obchodovať všetkými možnými spôsobmi. Buď to na vlastnú päsť na páku alebo bez, alebo ponecháte stratégiu na botovi či cudzom obchodníkovi.

Logo BNB

Logo BNB. Zdroj: Crypto Logos

Burza ponúka aj možnosť zarábať peniaze nie len na cenovom raste, ale aj na poklese. Binance totiž disponuje aj futures platformou, kde obchodujete futures a opcie. Či už na spotovom, alebo na futures trhu, viete využívať veľké množstvo typov obchodných príkazov, takže na svoje si príde naozaj každý obchodník.

Zarábať dokážete aj pasívne, či už prostredníctvom automatického nakupovania cez priemerovanie ceny, alebo vďaka stakingu kryptomien. Binance poskytuje zvlášť sekciu pre inštitúcie, ťažobný pool a NFT trh. Taktiež tu funguje systém pôžičiek a viete sa zúčastňovať zaujímavých launchpoolov a získavať kryptomeny úplne zadarmo.

Nesmieme zabudnúť ani na peňaženku Web3, vlastný charitatívny program, blog, a vlastnú akadémiu. Takže Binance skutočne poskytuje kompletnú ponuku produktov. Nie je to len miesto, kde obchodujete kryptomeny, ale aj sa vzdelávate.

Produkty Binance v skratke
  • spotové obchodovanie
  • futures obchodovanie
  • obchodní boti
  • copytrading
  • staking
  • trezor
  • automatické investovanie
  • akadémia
  • launchpool
  • pôžičky
  • NFT
  • web3
  • fanúšikovské tokeny
  • charita

Binance návod a Binance recenzia vám poskytne ten najdetailnejší prehľad kompletnej ponuky všetkých produktov a postupy, ako ich využívať. Spoločne si prejdeme krok po kroku postupy od vytvorenia účtu až po pokročilé obchodné stratégie a možnosti, ako zarábať peniaze na najväčšej kryptomenovej burze na svete. Burzu navštevuje až vyše 20 miliónov obchodníkov týždenne.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

The post Binance recenzia – obchodovanie, poplatky, futures, produkty appeared first on KRYPTOMAGAZIN.