Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/anchor-protocol-ponuka-staking-na-stable-kryptomeny-s-odmenou-az-do-20-ako-ju-ziskat/ a autorom článku je Ľuboš Kovár. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Tento mesiac sme napísali niekoľko článkov o Anchor protocole. Od rozboru a technickej analýzy kryptomeny až po fundamentálnu časť. V dnešnom článku si ukážeme, ako reálne používať túto kryptomenu a zhodnocovať ročne stablecoin UST s odmenou okolo 20 %.

Návod k Anchor protocolu

Celý ekosystém kryptomeny je postavený na blockchaine Terra. Veľmi sa podobá tradičným DeFi burzám, kde nájdeme rôzne služby ako poskytovanie likvidity, swap, kryptomenové pôžičky a ďalšie služby zhodnocovania kapitálu. Tou najpoužívanejšou je práve platforma na staking stablecoinu UST.

Ako sa pripojiť k stakingu?

Potrebujeme iba 2 veci. Vlastniť kryptomenu UST a vytvoriť si peňaženku. Odporúčame Terra Station Wallet. Prvý krok, teda vlastniť mince UST, by nemal byť žiaden problém pre každého začiatočníka. Mince sa dajú tradične kúpiť už na takmer všetkých veľkých burzách ako Binance, Gate.io a KuCoin. Vo väčšine prípadov s poplatkom okolo 0,1 %. Druhá možnosť, trochu anonymnejšia, je kúpiť si túto kryptomenu pomocou swapu. Začiatočníkom odporúčame však tento spôsob dopredu zvážiť, keďže poplatky sú vyššie a oplatí sa skôr pri väčšom objeme kapitálu.

Vklad UST na peňaženku

Po získaní mincí na burze alebo zmenárni si musíme v ďalšom kroku stiahnuť do prehliadača našu novú peňaženku. Odporúčame Terra Station Wallet. Po nainštalovaní sa nám v prehliadači vpravo hore objaví základná sekcia. Klikneme na New Wallet. Pre používateľov peňaženky Ledger môžeme odporučiť spojiť si ju rovno s Ledgerom.

Ako si nainštalovať peňaženku
Ako si nainštalovať peňaženku, zdroj: Terra Station Wallet

Pri Ledgeri si iba prepojíme hardvérovú peňaženku s Terra Station a všetky mince, ktoré máme, sa nám tu objavia. Pri manuálnom zakladaní novej peňaženky je postup trochu odlišný a dlhší.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Vytvorenie peňaženky
Vytvorenie peňaženky, zdroj: Terra Station
  1. Môžeme zadať hocijaký názov peňaženky.
  2. Vyplníme heslo, ktoré bude slúžiť na prihlásenie. Po importovaní peňaženky cez seed do nového zariadenia nás tento krok čaká opätovne. Inak povedané, heslo neslúži ako prístup k peniazom, ale iba na prihlásenie do daného zariadenia.
  3. Seed ako dôležitá súčasť, cez ktorú získame už prístup priamo k peniazom. Tento seed je potrebné si niekde uložiť, inak sa k minciam nedostaneme.

Keď máme opísaný seed a vytvorené heslo, tak potvrdíme založenie peňaženky.

Adresa na vklad kryptomien
Adresa na vklad kryptomien, zdroj: Terra Station

Po zrealizovaní vkladu máme všetko pripravené. Teraz sa presuňme na stránku Anchor protocolu, kde sa samotný staking realizuje.

Spojenie peňaženky na staking
Spojenie peňaženky s Anchor protocolom, zdroj: anchorprotocol

Posledným krokom je ísť do sekcie Earn a urobiť prvý vklad kliknutím na tlačidlo Deposit. Vklad trvá niekoľko sekúnd, keďže Terra sieť je veľmi rýchla a celkový poplatok je 0,25 UST.

Vklad na staking
Vklad na staking, zdroj: anchorprotocol

Výber odmeny

Posledný krok, ktorý bude zaujímať väčšinu z vás, sú podmienky držania a výberu mincí. Celý kapitál delí na 2 časti. Prvý je zisk a druhý je pôvodný vklad. Pôvodný vklad si vyberieme opäť v tej istej sekcii. S tým rozdielom, že klikneme na sekciu Withdraw. Vklad nie je nijako limitovaný. Peniaze sa dajú aj po 5 minútach vybrať a odmena mi tam stále zostane. Inak povedané, nejde o tzv. locked (uzamknutý) staking. Odmenu si následne môžeme vybrať hocikedy v sekcií My Page. Klikneme na tlačidlo Claim All Rewards a mince si môžeme vybrať na burzu a tam ich predať a znovu napríklad vložiť cez UST do stakingu.

Finálna zhodnotenie

Staking sám o sebe nemá nejaké veľké rizika. Čo sa týka finančnej stránky, tak odmena je jasne stanovená na približne 20 % ročne. Projekt to časom môže zmeniť a vždy sa na to treba pripraviť. Na druhej strane nielen nami, ale aj ďalšími magazínmi je odmena overená a reálna. Mince sme si vybrali na peňaženku a predali. Určite sa nemôžeme rozprávať o nejakom veľkom spasení našej nie moc dobrej finančnej situácie či zárobku v rádoch miliónoch eur. Staking stablecoinov slúži ako doplnok k práci a možnosť si privyrobiť. Pri vklade 50 000 EUR je mesačný výnos okolo 1 000 EUR, čo už môže byť slušná možnosť, ako si privyrobiť niečo navyše.

Prečítaj si aj:TOP 10 kryptomien, ktoré sa oplatí kúpiť v marci pred raketovým rastom

The post Anchor protocol ponúka staking s odmenou až do 20 % – ako ju získať? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.