Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/aktualne-spolocnost-blockfi-oficialne-vyhlasila-bankrot-caka-nas-dalsi-dominovy-efekt/ a autorom článku je albert lucansky. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Kryptomenová burza BlockFi poskytujúca služby spojené s kryptomenovými aktívami podľa BBC oficiálne ohlásila bankrot. Dôvodom má byť vysoká akvizícia voči už dnes skrachovanej burze FTX a celková zadlženosť spoločnosti BlockFi. Finančným ťažkostiam čelila už po páde ekosystému Terra, pričom ju v tom čase pred krachom zachránila práve finančná injekcia od FTX.

Súčasťou služieb spoločnosti BlockFi bolo nielen nakupovanie alebo predávanie kryptomien, ale aj požičiavanie či poskytovanie vysokého zhodnotenia aktív, ktoré investori držali na platforme. V reštrukturalizačnom vyhlásení BlockFi uviedol, že dlhuje peniaze viac ako 100 000 veriteľom. Druhým najväčším veriteľom je práve skrachovaná burza FTX, ktorej burza dlhuje 275 miliónov dolárov.

BlockFi: percentuálne zhodnotenie kryptomien, ktoré ponúkala platforma ešte v roku 2022 pred krachom
BlockFi: percentuálne zhodnotenie kryptomien, ktoré ponúkala platforma ešte v roku 2022 pred krachom. Zdroj: coinsutra.com/blockfi-review/

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítajte tiež: 3 predpovede vývoja kryptomenového trhu pre december 2022. Čo čakať do konca roka?

Dominový efekt pokračuje

Od krachu Terry jedna za druhou padajú firmy a fondy viažuce sa na sektor s kryptomenami. Keďže väčšina spoločností fungovala na podobnom finančnom modeli, krachy majú analogický priebeh. Väčšina týchto spoločností sa prezentovala ako most medzi decentralizovaným svetom kryptomien a centralizovanými financiami. Podobnú ambíciu mal aj BlockFi.

Od svojho vzniku BlockFi pracoval na pozitívnom formovaní odvetvia kryptomien a napredovaní tohto sektora. BlockFi sa teší na transparentný proces, ktorý dosiahne najlepší výsledok pre všetkých klientov a ostatné zainteresované strany,“ informuje Mark Renzi, finančný poradca BlockFi.

Napriek veľkým ambíciám a plánom väčšina kryptomenových gigantov skrachovala, krachuje alebo v blízkej dobe môže čeliť bankrotu. Dôvodom je nielen cenový pokles kryptomien, ale predovšetkým vysoká miera zadlženosti a špekulatívnych investícií, ktoré tieto spoločnosti realizujú. Bankrot burzy BlockFi povedie ku krachu ďalších spoločností. Investori by sa mali mať na pozore pred každou centralizovanou burzou a v žiadnom prípade nedržať svoje aktíva na peňaženkách búrz.

Nikto totiž nevie, ktorá spoločnosť či burza je ďalšia na rade.

Čítajte tiež: Denný komentár: je najvyšší čas sa porozprávať o kryptomenách

The post Aktuálne: spoločnosť BlockFi oficiálne vyhlásila bankrot! Čaká nás ďalší dominový efekt? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.