Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/adopcia-pokracuje-bank-for-international-settlements-bis-odporuca-bankam-investovat-do-kryptomien/ a autorom článku je albert lucansky. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Adopcia pokračuje, Bank for International Settlements (BIS) odporúča bankám investovať do kryptomien

Bank for International Settlements (skratka BIS) odporúča povoliť bankám držať až 1 % finančných rezerv v kryptomenách. Banka na to upozornila v dokumente s názvom Druhá konzultácia o obozretnom zaobchádzaní s kryptoaktívami, ktorý bol zverejnený 30. júna. V dokumente BIS odporúča bankám obmedzenie celkovej expozície voči kryptomenovým aktívam skupiny 2 na 1 % kapitál.

Skupina aktív 2 sa vzťahuje na aktíva, ktoré nespĺňajú podmienky klasifikácie, a zahŕňa špecifické tokenizované tradičné aktíva, stablecoiny a kryptomenové aktíva bez krytia. Skupina 1 zahŕňa tokenizované tradičné aktíva a stablecoiny, ktoré spĺňajú podmienky klasifikácie. V dokumente sa ďalej špecifikuje:

Expozície bánk voči kryptomenovým aktívam skupiny 2 budú podliehať limitu expozície. Banky musia uplatňovať limit expozícií na svoje celkové expozície voči kryptomenovým aktívam skupiny 2 vrátane priamych držieb (hotovosť a deriváty) aj nepriamych držieb (t. j. držieb prostredníctvom investičných fondov, ETF/ETN, účelovo založených spoločností).“

V dokumente BIS ďalej konkretizuje, že celková expozícia banky voči kryptomenám druhej skupiny nesmie byť vyššia ako 1 % držaného kapitálu banky.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 4 pravidlá Warrena Buffetta do medvedieho trhu

Špekulatívny postoj BIS

Na informáciu o novom dokumente BIS upozornil ekonomický denník Finbold, ktorý zároveň pripomenul aj negatívny postoj banky voči kryptomenám v čase ich nedávneho poklesu. BIS tento pokles využila ako argument pre svoj skeptický postoj voči kryptomenám a sektoru DeFi. V júni banka zas skritizovala tézu o akceptácii kryptomien ako peňazí.

Teraz však prišla banka s vyhlásením, ktoré priamo spomína Bitcoin vo vyššie citovanom dokumente vrátane odporúčania držať 1 % kapitálu v kryptomenách a stablecoinoch. V prípade bankových gigantov by mohlo ísť o miliardy dolárov, ako upozornil kryptomenový portál Coindesk. Podobné paradoxné vyjadrenia finančných inštitúcií vytvárajú dojem, že sa snažia manipulovať verejnou mienkou a podľa aktuálneho stavu na trhu vypúšťajú raz negatívne informácie, aby podkopali dôveru verejnosti, inokedy pozitívne podľa potreby.

Správa bola publikovaná v čase, keď sa kryptomenový trh nachádza v ťažkom medveďom trhu a väčšina aktív sa nachádza 80 až 90 % v strate, čo je, samozrejme, vynikajúca príležitosť pre finančné inštitúcie nakúpiť lacno.

Čítaj ďalej: Jeden z najväčších kryptomenových fondov Three Arrows vyhlásil bankrot

The post Adopcia pokračuje, Bank for International Settlements (BIS) odporúča bankám investovať do kryptomien appeared first on KRYPTOMAGAZIN.