Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/4-dovody-preco-by-ste-mali-venovat-pozornost-kryptomene-matic/ a autorom článku je albert lucansky. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

4 dôvody, prečo sledovať kryptomenu Polygon

Ako sa približuje aktualizácia siete Ethereum, vynárajú sa otázky, aký vplyv bude mať táto transformácia siete na projekty ako Polygon (MATIC), ktoré predstavujú riešenia problému škálovania siete Ethereum. Polygon sa teší veľkej popularite v rámci tejto oblasti a preto je na mieste sa spýtať, aký osud čaká túto sieť po príchode aktualizácie Merge.

Pozrime sa na 4 dôvody, prečo aj naďalej má existencia siete Polygon význam a prečo sa token MATIC oplatí sledovať z investičného hľadiska.

1. Záujem inštitúcií o Polygon

Polygon patrí medzi kryptomeny, o ktoré sa dlhodobo zaujímajú inštitúcie a fondy. Z najnovších správ je potrebné spomenúť spoluprácu s korporáciou Meta, ktorá pracuje na integrácii sietí Polygon, Solana a Flow pri tvorbe NFT na sociálnej sieti Instagram. Podobný cieľ sleduje aj na bývalom Facebooku (dnes Meta), kde rovnako ráta s použitím vyššie uvedených sieti.

2. Rastúci ekosystém

Jedným zo znakov rastúcej popularizácie siete a záujmu investorov je expanzia decentralizovaných aplikácií (dApps). Poylgon nedávno dosiahol míľnik 19 000 aplikácií, ktoré aktívne bežia na sieti. Podľa posledných vyjadrení predstaviteľov siete však už môže existovať vyše 25 000 aplikácií, čo potvrdzuje rýchlosť rastu ekosystému a rovnako aj záujem vývojárov.

Pozitívnym fundamentom, ktorý môže stimulovať rast aplikácií, je migrácia projektov, ktoré pôvodne bežali na sieti Terra, ktorá skolabovala. Zakladatelia Polygonu po prepade Terry, ktorý sa označuje ako začiatok bear marketu, vyzvali projekty, aby prešli na blockchain Polygon, čo sa aj pomaly stáva realitou.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Návod, ako prísť o všetky peniaze investovaním (Komentár)

Počet transakcií v klesajúcom trende
Počet transakcií v klesajúcom trende vytvára príležitosť na lacný nákup. Zdroj: polygonscan

3. Potreba škálovania a ekologickosť siete Polygon

Aktualizácia Merge, ktorá má nastať v polovici septembra, nerieši otázku rýchlosti transakcií ani výšky poplatkov, preto riešenie škálovania, ktoré sieti Ethereum poskytuje Polygon, bude aj naďalej potrebné. Zo všetkých riešení tejto nevýhody Etherea je Polygon jednotkou a najviac preferovaným riešením. Zároveň ide o ekologické riešenie, ktoré už dnes poskytuje uhlíkovo neutrálnu sieť, čo vzhľadom na globálny obrat k ekologicky preferovaným riešeniam je plusom pre Poylgon.

4. Roadmap

Posledným dôležitým dôvodom, ktorý je potrebné spomenúť, sú ciele, ktoré si sieť stanovila. Jedným z nich je už vyššie spomínaná spolupráca so spoločnosťou Meta v sektore NFT, ktorá má viesť k využitiu siete Polygon na aktuálne najpopulárnejších sociálnych sieťach Instagram a Meta. Portál Coindesk uviedol, že sieť minulý mesiac oznámila začínajúcu spoluprácu so známym filmovým gigantom Disney, pričom aj teraz je predmetom kooperácie odvetvie NFT. Polygon chce aj naďalej rozširovať záujem veľkých investorov a inštitúcii o sieť, čo je pre sieť typické, keďže je známa viac ako projekt inštitúcií, než kryptomena jednotlivcov.

V čase písania článku sa token MATIC obchoduje za 0,92 dolára. Podľa známeho analytika Guya z kanálu Coin Bureau môže token MATIC dosiahnuť po aktualizácii Merge hodnotu 1,5 dolára.

Čítaj tiež: TOP 5 kryptomien, na ktorých sa dalo slušne zarobiť v posledných dňoch

The post 4 dôvody, prečo by ste mali venovať pozornosť kryptomene MATIC appeared first on KRYPTOMAGAZIN.