Tento príspevok bol pôvodne publikovaný na stránke https://kryptomagazin.sk/3-top-predpovede-kryptomenoveho-trhu-pre-december-2022/ a autorom článku je Marek Jendrál. Tento článok je iba kópia originálneho článku.

Kryptomeny predpoveď december 2022

November bol pre kryptomenový trh negatívnym obdobím, počas ktorého došlo k zvýšenej volatilite hlavne z dôvodu krachu burzy FTX. Tento fakt spôsobil masívne odlivy z búrz a zobudenie dlhodobých investorov, ktorí začali presúvať svoje aktíva mimo centralizované subjekty. Na záver roka sa núka otázka, čo možno ešte do konca roka 2022 očakávať na trhu s kryptomenami a v akom stave sa trh uzavrie.

Kryptomeny vytvoria dno

Pri formovaní posledného minima Bitcoinu na hladine 15 480 dolárov dňa 21. novembra si mnohí analytici mysleli, že cena dosiahla konečné dno. Ak sa ale pozrieme na objemy nakupujúcich, zistíme, že dopyt je stále nízky a rastúci trend vyžaduje omnoho vyššiu podporu zo strany investorov.

Mnohí analytici sa snažia hľadať kríž smrti, podľa ktorého by sa Bitcoin mal dostať do formovania konečného dna. Navyše, keď krátkodobá dominancia UTXO (Unspent transaction output) klesne pod dlhodobú dominanciu, cena Bitcoinu výrazne vzrastie. UTXO predstavuje množstvo kryptomeny, ktorá zostane po každej transakcii na blockchaine. Na základe tejto predpovede analytici očakávajú, že Bitcoin čoskoro dosiahne kríž smrti a konečné dno, ktoré sa pravdepodobne bude formovať niekoľko mesiacov. December ale môže predstavovať počiatok tejto formácie.

Bitcoin formovanie dna
Bitcoin formovanie dna. Zdroj: CryptoQuant

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Sam Bankman-Fried je stále na slobode – komunita žiada väzenie!

Regulačné vyhliadky

Tento rok došlo k dvom obrovským krachom v podobe pádu projektov Terra a FTX. To vyvolalo veľké obavy regulačných orgánov, ktoré sa zhodujú v tom, že kryptomeny potrebujú väčší dohľad. December bude určite sprevádzaný tlakom na sprísňovanie regulácií kryptomenového trhu. V neistom makroekonomickom prostredí budú v budúcnosti kryptomeny čeliť stále prísnejším reguláciám.

Nasledujúce summity G20 sa taktiež zamerajú na reguláciu kryptomien a vytvorenie globálneho regulačného rámca. Tempo rastu financovania teroristických aktivít pomocou kryptomien neustále stúpa a problémom nie je iba krach spoločností. Ďalším negatívom kryptomien sú aj podvody, ktoré vysoko prevýšili rok 2021. December tak uzavrie pesimistickú kapitolu trhu z tohto pohľadu, keďže počet hackov sa na blockchainoch tento rok zvýšil o viac ako 39 %.

Pôjde SBF do väzenia?

V decembri by sa mohlo rozhodnúť o tom, či riaditeľ burzy FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), pôjde do väzenia. Krach jeho burzy neovplyvnil iba kryptomenový trh, ale zasiahol aj mnohé spoločnosti, ktoré boli naviazané na aktivity FTX. Celá kauza ovplyvnila negatívne aj predstavu tradičných finančníkov o kryptomenách a ich bezpečnosti. December sa preto bude určite vyznačovať nedôverou investorov voči kryptomenám.

Článok od Fortune tvrdí, že SBF je pred väzením pravdepodobne v bezpečí, pretože FTX je offshore spoločnosť so sídlom na Bahamách. Činy vedúcich pracovníkov sú mimo dosahu USA, čo znamená, že je tiež mimo dosahu amerického ministerstva spravodlivosti a SEC-u.

Mohlo by ťa zaujímať: Dominancia Bitcoinu už nikdy nebude taká vysoká ako kedysi. Prečo?

The post 3 predpovede vývoja kryptomenového trhu pre december 2022. Čo čakať do konca roka? appeared first on KRYPTOMAGAZIN.